| LastNight1324235436 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi vopsesc parul? Am 15 ani si vreau o schimbare.Nu vreau sa ma vopsesc cu vopsea,ci cu nuantator. Sunt blonda si vreau sa ma fac roscata sau macar ceva, ciocolatiu. De cate ori aduc vorba despre asta incepe si imi spune : Ce -ti trebuie vopsea, si uneori parca e posedataa. tipa ca nebuna.

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cred că mama ta are dreptate. La ce îți trebuie ție schimbare? Ai doar 15 ani, să nu uităm asta.
Majoră nu ești, matură deloc, n-ar trebui să o asculți pe mama ta? Ea știe mult mai bine ce este corect.
Așa că sfatul meu este să lași deoparte preocupările stupide, și să îți găsești ceva de făcut.

| Iamnotme a răspuns:

Şi eu mi-am vopsit părul prima dată pe la vreo 12-13 ani, cu nuanţator, mama nu a avut nimic impotrivă. După aceea, am început cu vopsele permanente, decolorări, şi acum părul meu este praf. Păr rar, fir subţire. Acum îmi pare rău că l-am tot vopsit, şi fac tot felul de tratamente pentru îmbunătăţirea lui happy.
Ai nevoie de o schimbare, te înţeleg, dar gândeşte-te bine ce faci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e sanatos sa iti vopesti parul de la 14 15 ani.Mai tarziu, o sa regreti. Esti inca in formare pana pe la 18 19 ani, nu ai de ce sa iti strici aspectul fizic cu vopsea, nuantator, sau machiaj cu kilogramul...Mai bine fa-ti tratamente pentru par, si masti naturale(ulei de ricin, ulei de argan, etc.)si sa vezi ce frumos o sa arate dupatonguesanatos si plin de volumhappyDaca tot optezi pentru vopsea, fa-ti doar varfurile sau cateva suvitehappy

| Blamely a răspuns:

Îi poţi spune că vrei să încerci lucruri noi şi dacă ei nu îi va conveni cum vei arăta cu părul vopsit, nu va fi atât de grav fiindcă oricum e vacanţă.
Încearcă să o minţi, spune-i că toate prietenele tale sunt vopsite şi vrei să încerci şi tu, fii creativă.
Ori, dă dovadă de maturitate, fă ceva de care să fie mândră şi profiţi de acel moment să o întrebi iar de vopsea.

| 4Yourself a răspuns:

Incearca sa o convingi ca nu e ceva rau! Spune-i ca asta e alegerea ta si ca iti doresti sa schimbi ceva! Daca totusi nu e va lasa, mergi la coafor si incearca o tunsoare pe placul tau! Daca culoarea nu o vei schimba, parul taiat va creste. laughing)