| stefyy234 a întrebat:

Cum scap de puncte negre?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi poți merge la o cosmeticiană să ți le scoată, poți folosi benzi pentru scoaterea lor, însă la un timp tot vor apărea. Zilnic, pe tenul nostru se adună impurități care în contact cu sebumul vor forma acele puncte cele negre. Pentru a mai preveni apariția lor, este indicat să folosești un gel de curățare a feței (important! nu săpun pentru că usucă fața) care să curețe în profunzime porii și încă un sfat pe care ți-l pot da din propria experiență: mă apucase pe mine talentul odată și am căutat măști minune pe internet care să te scape de punctele negre... era o mască naturală pe bază de zeama de lămâie și albuș de ou... mi-a făcut tenul PRAF! simțeam cum mi se trage fața, așa tare mi se uscaselaughing

2 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Plasturi, cei mai buni.

| TD2002 a răspuns:

Fa-ti masca sau stai cu fata in aburi de apa cu romanita e mai simplu