| FlorinCT a întrebat:

Cum scapi de o fata care se tot tine dupa tine?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce sa nu profiti de ea? asculta fi mascul nu fi bolovan si fa sex cu ea si ce daca nu te atrage macar faci ceva, vei regreta mai tarziu

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

1. Nu ii spune prin mesaj. Mi se pare aiurea... de prost gust sa faci asa ceva. Eu unul prefer ca persoana respectiva sa ma vada ca sa nu inteleaga cine stie ce prostie.

2.Nu este nevoie s-o lovesti sau s-o atingi in vreun fel... Asta nu e de prost gust ci mai degraba incultura.

3. Aceasta ar fi varianta cea mai buna.
Cand se tine dupa tine *cand sunteti singuri* spune-i frumos sa inceteze.
Nu are cum sa nu inteleaga...

Ex: "Te-as putea ruga sa nu ma mai urmaresti mereu? Imi pare rau dar chiar nu pot sa te vad mai mult decat o simpla prietena. "

4. O poti ignora. Chiar daca este de prost gust sa ignori pe cineva anume ca si cum nu ar exista...aceasta este varianta care da rezultate 100%. Fie ca este o persoana care te place... fie ca este o persoana care te detesta si face multe comentarii despre tine ...aceasta varianta da intotdeauna rezultate.

Aceste persoane inceteaza de obicei daca vad ca nu sunt bagate in seama.

Fata o sa deduca faptul ca nu te intereseaza si o sa te lase in pace dar nu cred ca aceasta este varianta cea mai buna intrucat o sa te creada un insensibil.

Bafta!

| Anonimuserr a răspuns:

Îi spui în față frumos fără cuvinte jignitoare să te lase în pace că nu te interesează.
Varianta a doua: Îi spui pe net dacă nu ai curajul face 2 face.
A treia variantă este să o ignori pur și simplu,, să te faci că plouă" și cred că va vedea și ea și va înceta.
Sper că te-am putut ajuta! Alegerea e a ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ce rau esti...:

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rau? Sper ca glumesti...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa bineinteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

o ignori, o să-și dea seama cât de penibilă e și o să înceteze.

| Daniellllll1 a răspuns:

Prima data pune-te in ipostaza asta "Sa-ti placa de una, si pe ea s-o doara in cot"
1.Ii zici frumos ca nu simti nimic, si ca vrei sa fiti doar prieteni
2.Ii zici pe net, tot la fel.

| FlorinCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| FlorinCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| maya18murariu a răspuns:

Metoda 1:Ii spui frumos.Nu inceteaza...Atunci...Planul 2... Spune-i unui prieten sa se lege de ea si sa-i spuna chestii care sa o sperie, ca o bate mar, ca a facut 4 ani de box sau ceva gen. Daca asta nu merge...Planul 3:Nu o mai bagi in seama. Daca nici asta nu merge...Trecem la planul 4:Ii spui pentru ultima oara sa te lase. Dacă asta nu merge...TRECEM LA PLANUL 5, ... :... O bati mar. Sper ca te-am ajutat!

| RainmakerX a răspuns (pentru maya18murariu):

2 si 5 sunt un pic cam... dure, nu crezi?

| maya18murariu a răspuns:

Sau ameninț-o că o arunci pe geam dacă nu se potolește.La colega mea funcționează mereu.