| ajutor113 a întrebat:

Cum se da sarutul frantuzesc? Cum trebuie sa te joci cu limba? Cel mai detaliat si explicit raspuns ia funda

Răspuns Câştigător
| MiraZyauj a răspuns:

Buna.
Sarutul frantuzesc.
Nu este mare lucru.
Uite,fi atenta.
Eu, spre exemplu, cand am facut-o pentru prima oara cu iubitul meu, a fost ceva neobisnuit si nu mi-a fost scarba deloc... pentru ca stiam ca imi place de el si e ceva normal. Nu te speria. Nu este nimic dificil. Este complet normal.
Majoritatea adolescentiilor, prefera acest mod de sarut, si. bineinteles si eu.
Acesta este un sarut adevarat. Stiu, stiu. ai mai auzit si oameni care isi ating buzele 2-3 secunde si dupa zic, ca s-au sarutat. Acela este doar un amarat de pupat. Sarutul este, bineinteles cel French kiss, pe care il gasesti si pe Youtube.
Initial, vei avea emotii si va fi ceva surprinzator.
Prima si prima data, probabil vei fi total varza, si nu vei scoate limba nici macar 2-3 cm,dar nu fi speriat/a. pe moment te vei acomoda.
Limba ta,trebuie sa formeze un cerc,care se invarteste in gura. Se va trasporta oarecum, putin cate putin din saliva fiecaruia, pe care, normal ca o vei inghitii fara sa-ti dai seama de fapt. Avand in vedere faptul ca este pentru prima data, ti-am mai spus, va fi ciudat.
Dar cu timpul de vei acomoda.
Dupa 20-30 sarutari, vei scoate limba exact cat trebuie si veti forma acel cerc, si veti putea spune ca v-ati " sarutat " in adevaratul sens al cuvantului.
Iti urez mult noroc.
Funditaa? big grin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Youtube => search french kiss ai sa ai toate detaliile

| corbulalbrosu a răspuns:

Va impletiti si incalciti cat mai tare limbile, si odata cu limba transferati si o cantitate insemnata de saliva dintr-o gura in cealalta.Invatarea necesita cateva minute.

| Kyılε a răspuns:

Come here:
http://www.divahair.ro/......e_sa_faci!
Pe mine m-a ajutat foarte mult! Sper sa te ajute si pe tine;)
fundita? K, te las sa te mai gandesti :D

| Ungureanu90 a răspuns:

Uite aici sa intelegi mai bine minutul 1:44:
http://www.youtube.com/watch?v=tJsEHT5djlw