| fender92 a întrebat:

Cum se fac bruschetele? si cu ce sunt cele mai bune?

Fundita si Folositor

Răspuns Câştigător
| Catta a răspuns:

Bruschete cu rosii si busuioc - Acest aperitiv delicios este adecvat oricarui mic dejun servit in familie, iar daca esti in ajunul unuei sarbatori sau al unui eveniment important si esti in criza de timp, poti prepara o gustare de bruschete cu rosii si busuioc. Repede si gustos!

Ingrediente

6 rosii
1 bagheta sau paine feliata
6 catei de usturoi
6 linguri ulei masline
busuioc verde
sare, piper

Mod de preparare

Se taie bagheta in felii, se prajesc pe ambele parti pana se rumenesc;

Se freaca cu usturoi pe o parte apoi se ung cu ulei de masline;

Rosiile se decojesc si se taie in cubulete mici, se amesteca cu busuiocul tocat si se aseaza pe feliile de paine.

Astea sunt cele mai bune!winking

1 răspuns: