| Onixuţa a întrebat:

Cum se inteleg leii cu capricornii?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ție trebuie să-ți placă de el, nu de zodia lui.
Iar despre cum se vor înțelege, poate vei reveni tu, peste un timp, să ne șoptești.winking

| Onixuţa explică (pentru floresdemayo):

Mie nu mi-a plăcut. Depinde de persoană. laughing

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
wwww.elystar.ro și vezi compatibilitatea dintre zodii!
Pa, pa.

| elyfel a răspuns:

Nu prea dau importanta chestiilor astea. Daca oamenii se inteleg bine intre ei zodiac nu prea mai conteaza happy

| Wukii a răspuns:

Eu sincer, nu cred în așa ceva. Dacă tu te înțelegi bine cu o persoană, nu este datorită zodiei.

O zi bună! happy

| DiaconescuLarisa a răspuns:

In Colectia Horoscop Universal Volumul 1 zice: "relatia dintre Leu-Capricorn: Sunt firi cu totul deosebite.CAPricornul nu va intelege niciodata nevoia Leului de a fi admirat si de a trai in lux.IN plus, LEul nu este deloc gospodar si casnic cu vrea Capricornul.

| Anonimanonim23 a răspuns:

Leu si Capricorn? Foc si Pamânt... Nici n-a început bine, ca s-a si terminat. Dar sunt si ceva sanse de succes... daca acest Capricorn va putea fi convins de câteva detalii esentiale, cum ar fi sa-ti recunoasca mereu, constant meritele.

Personalitatea ta romantica si expansiva va fi încovoiata de Capricornul prudent si pragmatic, adesea cam snob si întotdeauna putin conservator. Este un nativ rezervat, asa ca n-o sa-ti spuna cât de mult te apreciaza (chiar daca e adevarat), si este foarte putin demonstrativ, asa ca stilul tau dramatic pe alocuri n-o sa-i placa, sau poate ca nici nu te întelege prea bine. Pe deasupra, îi place sa domine, sau cel putin nu se lasa dominat. Iar asta înnebuneste orice Leu cu capul pe umeri, care STIE ca el trebuie sa fie cel care conduce!

Capricornul este semn de Pamânt si este si destul de capos, si destul de greu de convins sa-si deschida inima. Îti va trebui multa rabdare, mai ales ca este si ocolit, indirect... Cu un Capricorn, esti întotdeauna pe drumuri ocolite. Ajunge el unde trebuie, pâna la urma, dar nu asa de repede.