| marmotavorbareatza a întrebat:

Cum se spune defectiv sau deficitde plural

6 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Ai putea sa formulezi o intrebare corect gramatical?

| Carmen100 a răspuns:

Defectiv de plural

| 7QA3 a răspuns:

Corect este defectiv de plural/singular. Substantivele defective de singular/plural sunt acelea care nu au forma decat pentru un numar, astfel : defective de plural - au doar forma de singular si vice versa. http://ro.wikipedia.org/wiki/Substantiv Succes!

In mod corect se puna semnul intrebarii la sfarsitul unei intrebari.

Raspunde daca vrei sa ajuti la ce trebuie. nu te mai da inteligent...tu nu gresesti?