| Rioko a întrebat:

Cum se zice te iubesc in japoneza, dar chineza (nu vreau casute de genu我爱你)?

Răspuns Câştigător
| andrada_8531 a răspuns:

In japoneza cel mai frumos spui "anata wo suki desu" pentru ca "aishiteru" sau "daisuki" suna fortat happy

25 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

In japoneza : Kimi o ai shiteru!
In chineza... e mai greu. apar doar patratele pentru ca este cu semnele alea.

| Gekkō a răspuns (pentru madalicious):

In chineza e mult mai usor: Wo Ai NIwinking

| melc a răspuns:

In japoneza se zice Aishiteru[se pronunta aişiteru :| ], parca mai era o forma, mai folosita, dar nu o mai tin minte :"> http://japanese.about.com/library/weekly/aa021101a.htm aici vezi mai multe, dar ai grija ca e in engleza :D
Japonezii nu prea folosesc chestii de genul I love you. Mai mult I like you. E foarte rar sa zici I love you. Adica Aishiteru.
Forma aia mai utilizata era Daisuki. Sau suki, simplu. Sau Suki desu. [Se pronunta daischi, suchi, suchi desu]

| Aicilef a răspuns:

わたしは、あなたを愛しています in chineza.sorry dar asa e limba lor...nu o schimba nimenibig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Madalynna a răspuns:

Japoneza: Kimi o ai shiteru
si daca vrei pe koreana:
Dangsinul saranghee eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc in chineza se scrie exact asa cum ai spus tu 我爱你. iti pot garanta asta pentru ca lucrez intr-un magazin de chinezi in spania.chiar azi am rugat-o pe sefa mea sa imi scrie te iubesc pentru un tatuaj, acum cautam scris pe net ca sa il pot scoate la imprimanta la dimensiunea dorita si am dat peste intrebarea ta. e identic cu ce mi-a scris chinezoaica.multumesc.in japoneza nu am idee cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aishiteru in japoneza! si ngo oiy ey a in chineza

| Alinaga a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit.in chineza este wo ai ni. cunosc limba chineza foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In chineza uai ni

| IsauraLo a răspuns (pentru anonim_4396):

O ai ni se spune.am niste prieteni chinezi si ei stiu cred nu thinking ..asa se pronunta

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chety u

Alte răspunsuri
| celeron23loveanime a răspuns:

Stiu doar cum se pronunta Japoneza:taischi, taischi daio sau cel mai simplu schi.

| iuliaandreea a răspuns:

Wǒ ài nǐ

| Zupp a răspuns:

În Japoneză : Te iubesc = Aishiteru sau Daisuki
În Chineză : Te iubesc = Wo ai ni

| cornycoco a răspuns:

In japoneza e "kimi o ai shiteru "dar in chineza habar nu am

| Gekkō a răspuns (pentru cornycoco):

In sfarsit unul care scrie corect, bravo man! happy

| cornycoco a răspuns:

In japoneza te iubesc se zice "kimi o ai shiteru"

| Ioji a răspuns:

In Japoneza : Kimi o ai shiteru!
In Chineza : Wo ai ni!

Alte răspunsuri
| Smok3rS a răspuns:

Deci in japoneza cred ca se foloseste cel mai des "aishiteru" sau „daisuki„ sau "anata wo suki desu" iar in chineza nu stiu cum se scrie dar stiu ca se pronunta uwociwa.

| elenaraluca92 a răspuns:

ai shiteru dar nu cred ca se scrie asa