Curaj sau inconstienta? Care e cuvantul potrivit pentru a descrie asta?

79 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nebunie? (frumoasă)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Curaj este cand iti pui viata in joc pentru o cauza nobila. Cand iti pui viata in joc aiurea este idiotenie.

| Liviu a răspuns:

Nebunie ar fi cuvantul care las spune.Adrenalina in vene la maxim.Personal as avea curaj sa sar cu parasuta.De mers pe bicicleta nu stiu.Dar probabil ca daca as fi avut habar, as fi incercat.Ador sporturile extreme.Decat sa ramai infirm, sau paralizat pe viata, as prefera sa mor.Dar sunt sigur de asta ca atunci cand voi avea familie, copil imi voi schimba atitudinea.Acum momentan sunt putin egoist si ma gandesc doar la mine. Tipi probabil nu au familie, nu au copii sunt la fel ca mine.Insa o daca cu varsta, se vor insura, si atunci se va schimba treaba.

caramela
| caramela a răspuns:

Si una si alta. foarte multa munca/ foarte mult curaj/multa placere si acea doza de nebunie.

| kRedhead a răspuns:

Sau.

| JomelaMaya a răspuns:

Curaj!

| spy2o a răspuns:

Nici una, nici alta.Este profesionism.

| express11 a răspuns:

Cand faci ceva in care esti profesionist este curaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Bybanu a răspuns:

Curaj...si mult antrenament

| Ager a răspuns:

Nebunie totală! Mulți mor încercând să facă lucruri de genul. Cineva avea o vorbă :„Când te mâncă-n c*r te scarpini cu carbit". E o inconștiență conștientă. Adrenalina o poți avea și în alte moduri mai puțin riscante.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Curaj

| Fatamuntilor a răspuns:

Curaj,,,nebunie'' si munca!
Oare au asigurare?

| halogen001 a răspuns:

E si curaj, dar inconstienta ar fi mai potrivit. happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Teribilism.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Adrenalina.

| MaliciousDeath a răspuns:

Simpla pasiune.Traseul nu e asa de dificil(chiar daca unele unghiuri te fac sa-ti creasca nivelul de adrenalina). Inconstienta era daca ma duceam eu acolo pe un monociclu, pentru ca stii...nu stiu sa folosesc unul.INCA.
Dar cu o bicicleta as incerca.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Inconstienta. Dar si un pic de curaj.

| mont a răspuns:

Curaj si profesionalism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curaj! Se vede ca le are in acest domeniu(If you know what I mean!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distracție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasiune e raspunsul corect.

| BogdantheDreamer a răspuns:

In viziunea lor: Degeaba traiesc daca nu fac asta! \h/

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Adrenalina pura!

| iCappy a răspuns:

Cred ca putin din amandoualaughing

| JohnnyWylde a răspuns:

Nu prea cred ca e vorba de inconstienta. Orice om, oricat de cretin ar fi, e constient ca poate muri daca greseste. Este curaj!

| PreaTareღ a răspuns:

Bună întrebare.

Răspunsul este amândouă, trebuie să-ți asumi riscul, acest om este inconstient de pericol.
Are curajul sa sare, chiar si daca e inconstient nu ar sări, el sare ca are CURAJ.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Cretini. Cretini peste tot.

| KLiNK a răspuns:

Curaj, normal. Baietii stiu ce fac si fac bine. Se vede ca s-au antrenat pentru asta.