| anonim_4396 a întrebat:

D-au FUNDA- Deci vb cu baiatul de care imi place in fiecare zi prin mesaje el ma saluta ne cunoastem de 2 ani si i-am zis pe facebook ca-l plac si el a spus,,imi placi, dar am prietena,, atunci nu vb prin mesaje dupa mi-a cerut numarul si imi fiecare seara si dimineata im scrie happy ce parere aveti cum sa-l abordez sa fim impreuna

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Multumesc mult.
Incerca, incercarea moarte n-are, dar sa nu fie incercarea de prea multe ori, adica in loc sa vezi iubirea in jurul tau, te axezi pe cineva care nu te place suficient ca sa fie cu tine, si asa nu vezi nimic in jurul tau, poate se intmpla sa dai peste baiatul potrivit tie, dar inima ta face "bum bum" pentru cel care te ignora si asa pierzi timpul degeaba si tot tu suferi, si e stresezi.
Incerca sa iei o decizie bazata pe fapte, daca se merita sa mai incerci sau nu. Daca tot incerci si incerci si baiatul nu da nici un semn, obosesti foarte tare, si nu e pacat?

18 răspunsuri:
| Air?nMeid?n a răspuns:

Asteapta doar sa se desparta de prietena lui si dupa o sa vina de la sine daca e sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vb cu mine doar din plitiseala e obsedat de jocul ala tampit,, LOL,, si e in accelasi liceu cu mine cand ne intalnim pe hol se face nu ma cunoaste doar seara vb dar nu foarte mult sad eu scriu romane si el de abia un cuvant sad

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci ce vrei sa mai vorbesti cu el, daca nici nu te baga in seama?
Are prietena, pe semne ca o iubeste, de ce ai vrea sa fie a 2-a fata intr-o relatie?
Nu inteleg ce doresti de la el daca el nu are sentimente pentru tine, te ignora. Lasa-l in pace si cauta-ti unul sa fie doar al tau, sa fie bucuros cand vorbeste cu tine, si doreasca sa vorbeasca cu tine, tu sa fi cel cea mai importanta pentru el, nu un joc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca nu mai are prietena si poate de asta vb cu mine mai des O_o Ex: m-a intrebat o data ce fac unde is si eu am raspuns ca ma aflu in Palas si el a zis de ce nu mi-ai zis voiam sa ma plimb si eu dar nu am cu cine daca ma place nu pot sa-l pierd nu pot mi-au placut multi baiati dar el e diferit sunt 2 ani la mijloc si tot nu dispare ce simt pentru el

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca nu mai are si tot nu e asa cum iti doresti?
Iubirea nu este conditionata, nu pui conditii ce faci si cum faci? iar daca partenerul tau nu vede ca te deranjeaza cum se comporta, sau nu iti da atentia de care ai nevoie, insemna ori ca nu te iubeste suficient, ori nu va potriviti si deci nu exista relatie si nu o sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar macar o speranta cat de mica pe acolo exista sad

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

O exista, dar nu isi are rost daca nu te place la fel cum il placi si tu pe el.
Si eu am trecut prin asa ceva, il simpatizam de peste 10 ani, si am avut ocazia sa vorbesc cu el, sa il sarut, doar ca el nu ma placea atat de mult cum il placeam eu, dorea mai mult distractie si eu doream ceva serios. Asa ca am fost de comun acord sa ramanem doar amici deoarece nu ne doream acelasi lucruri.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Auzi dar daca nu ma place de ce imi scrie in fiecare seara si cand nu-i raspund imi zice,, te-ai suparat pe mine, am facut ceva,, trebuie sa inseamne si asta ceva ajuta-ma tu ai trecut prin asta sad sad sad

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca insemni ceva pentru el, dar nu atat de mult incat sa ajunga sa te iubeasca, sau poate se plictiseste in acel moment si vrea sa vorbeasca cu tine doar ca intre amici.
Vorbeste cu el sincer, si spune-i ce simti tu, si vezi ce simte si el, e mult mai bine asa, decat sa speri degeaba la o iubire imposibila, si el nici sa nu isi doreasca sa fie cu tine, pentru ca nu te place asa de mult, sau nu se vede intr-o relatie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il cunosc de 2 ani 9de la pregatire mate) dna respectiva facea cu mai multi ei acolo ne prosteam statea cu picioarul in bratele lui ii mazgalea unghiile cu carioca si nu spunea nimic zambea...sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar ai avut parte de acel sarut de la persoana iubita eu nu am fost sarutata niciodata da bine am abia 15 ani -_-

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost o greseala lucrul acela si il regret, am pierdut prietenia cu el ( nu am mai vorbit de 2 ani cu el). Si nu il iubeam ( iubirea e altceva), il simpatizam si imi placea de tip.
Crede-ma ca e mult mai bine sa fi saruta de persoana care te iubeste cu adevarat, care isi face timp pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Voi incerca in continuare dar voi tine cont si de sfaturile tale esti foarte inteligenta stiai?winking am renuntat de multe ori dar nu am putut il las sa ma bage in seama poate iesim vreo data la Palas si poate se infiripa ceva

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult.
Incerca, incercarea moarte n-are, dar sa nu fie incercarea de prea multe ori, adica in loc sa vezi iubirea in jurul tau, te axezi pe cineva care nu te place suficient ca sa fie cu tine, si asa nu vezi nimic in jurul tau, poate se intmpla sa dai peste baiatul potrivit tie, dar inima ta face "bum bum" pentru cel care te ignora si asa pierzi timpul degeaba si tot tu suferi, si e stresezi.
Incerca sa iei o decizie bazata pe fapte, daca se merita sa mai incerci sau nu. Daca tot incerci si incerci si baiatul nu da nici un semn, obosesti foarte tare, si nu e pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da i-am zis ce simt si a zis ca ma place dar atunci o avea pe asa zisa lui prietena -_-

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeste fata in fata cu el, nu virtual, si daca spune ca te place, trebuie si fapte, nu doar vorbe. Vorbele sunt usor de spus.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Da nu prea vorbim fata in fata ti-am explicat ca-mi intoarce spatele pe hol uneori ma saluta alteori parca nu m-ar cunoaste iar alteori se uita la mine eu la el si atat sad

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si atunci ce vrei sa mai faci?
Doar o relatie virtuala si cand va vedeti sa nu va bagati in seama?
El dupa cum se vede nu isi doreste nimic de la tine.
Spune-i clar si concret ( virtual), ca nu ii vezi rostul sa mai vorbesti cu el daca cand te vede nici nu te saluta, asta-i lispa de respect, sincer, si eu nu as mai vorbi cu cu el niciodata.
Eu cu "amicul" meu vorbeam pe messanger pana la 2 noaptea, dar a 2-a zi daca ma vedeam cu el pe strada, ma saluta, ma intreba ce mai fac, chiar ma chema la el ( eram vecini), adica nu se prefacea ca nu ma vede.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Ai dreptate sad