| Anonima456 a întrebat:

Daca ai intretinut relatii sexuale inainte de a ti se incepe menstruatia mai esti virgina? (Inainte de a ti se incepe mestruati adica la 11, 12 ani)

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Atunci trebuia să formulezi aşa întrebarea. Himenul se află poziţionat la nivelul orificiului vaginal. Se poate rupe şi doar dacă te loveşti în acea zonă. Este posibil după poziţia himenului, dar depinde şi de elasticitatea sa.
Dar, întreţinerea unor relaţii sexuale cu un minor de 9 ani mi se pare absurd.

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ce întrebare penibilă... Îţi pierzi virginitatea când ai pentru prima dată un contact sexual. Menstruaţia nu are legătură.

| Anonima456 explică (pentru FemeiaPisică):

Dar ti se poate rupe himerul daca baiatul cu care ai avut relatiile sexuale are 9 ani adica penisul ii este mic (asta ar fi esenta intrebarii mele)

| Anonima456 explică (pentru FemeiaPisică):

''Absurd'' - foarte bine spus... asta ar trebui sa-i zic si eu profei de biologie

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Care este explicatia ta logica care te face sa afirmi ca: ""Dar, întreţinerea unor relaţii sexuale cu un minor de 9 ani mi se pare absurd."" Trebuie sa te anunt ca din pacate in realitate se intampla foarte des intre copii minori sa se joace de-a sau.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Anonima456):

Atunci trebuia să formulezi aşa întrebarea. Himenul se află poziţionat la nivelul orificiului vaginal. Se poate rupe şi doar dacă te loveşti în acea zonă. Este posibil după poziţia himenului, dar depinde şi de elasticitatea sa.
Dar, întreţinerea unor relaţii sexuale cu un minor de 9 ani mi se pare absurd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca intretii relatii sexuale la 11, 12 ani inseamna ca esti violata si un pedofil si a batut joc de tine.

Si nu are nicio legatura mentrsuatia cu virginitatea

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se pierde in urma intretinerii unui raport s*xual prin care himenul este deteriorat/rupt/indepartat in urma introducerii/penetrarii vaginului de catre un penis.Acesta de florare/dez virginare se poate intampla la orice varsta chiar cu mult inaintea aparitiei menstruatiei.

| Anonima456 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai ti se poate rupe himerul daca baiatul cu care intretii relatii sexuale are 9 ani. adica penisul ii este mic (asta ar fi insarcinarea )?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonima456):

Depinde de dimensiunea (grosimea) penisului.In intrebarea ta nu ai specificat varsta baiatului deci raspunsul meu se referea la un baiat adolescent.Si da, daca fetita este de 11 12 ani poate avea pasarica inca atat de mica si mai ales atat de stramta incat si penisul unui copil (baiat) de 9 ani sa fie "mult prea groasa" si sa se produca dezvirginarea.Nu confunda termenii draga mea, ruperea himenului este una iar insarcinarea este cu totul altceva. Insarcinarea se poate produce doar daca fata are menstruatie si daca organele genitale ale baiatului au inceput sa produca sperma (asta se intampla de obicei dupa varsta de 13-14 ani)

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale, indiferent la ce varsta esti, nu mai esti virgina.

| Alcyon a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. Chiar daca himenul nu se rupe, nu te mai poti considera virgina. Virginitatea nu sta intr-o pielicica. Si cred ca la 9 ani trebuie sa ai preocupari legate de scoala, si nu de cum te poti sau nu dezvirgina.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Doamne, in ce lume traiesc...