| AtateaConditii a întrebat:

Daca dau cu marker permanent pe lentila de la ochelari, se duce?

Răspuns Câştigător
| bbu2eugen a răspuns:

Pai dai cu alcool pe el.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa se duca daca te chinui un pic. Se duce de pe tabla magnetica (stiu eu ) deci se duce si de pe lentile

| Radu284 a răspuns:

Unele lentile au niste straturi speciale. In functie de ochelari, e posibil sa strici/deteriorezi stratul ala daca dai cu markerul si incerci sa-l cureti.

| PeFuga a răspuns:

In principiu ar trebui sa se poata curata cu alcool (spirt), insa am vazut si lentile care au ramas patate de la marker...

| PeFuga a răspuns:

Mai bine foloseste un marker ne-permanent, acela se duce sigur.

| AtateaConditii explică (pentru PeFuga):

Vreau permanent ca sa imi colorez ramelelaughing si mi frica sa nu dau pe lentile.

| PeFuga a răspuns (pentru AtateaConditii):

Atunci unge marginile lentilei cu crema de fata cat dai cu markerul, pentru ca asa nu o sa se prinda culoarea pe sticla. Problema e ca s-ar putea ca de la frecare + transpiratie dupa ceva timp sa se ia pe piele markerul ala (nu e chiar atat de permanent totusi).