| Tsukuyomi6 a întrebat:

Daca imi fac un tatuaj pe mana de 10-15 cm o sa am probleme la liceu sau daca ma angajez?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Sincer acum depinde.
Hai s-o luam pas cu pas. Daca ti-l faci mai sus pe brat atunci la angajare nu o sa conteze prea mult... Pai de ce? Daca esti avocat sau chirurg sau ceva de genul (judecator etc) o sa fii imbracat mereu si daca nu o sa mergi la serviciu in maneca scurta atunci nu o sa vada nimeni tatuajul.
Si profesorul meu de engleza era full de tatuaje si venea mereu imbracat la costum ca sa nu le vedem. Si ce? M-a invatat o multime de lucruri bune.

Acum in ceea ce priveste liceul.Conteaza numai daca te duci la profil teologic, asa cum s-a mai spus.
Am avut un coleg care isi facuse un tatuaj si l-a vazut proful de mate (un profesor batran si foarte sever.)
A trecut pe langa elev. L-a luat de mana si a zis:
"Ai tatuaj permanent?" "DA" "De cand?" "De mult..." "Nebun esti ma..." Si zambea larg, nu stiu ce il amuzase. Nu i-a facut nimic.L-a vazut si proful de fizica si nu i-a zis nimic. La liceu nu are nimeni nimic cu tine decat daca ai piercing-uri sau ceva de genul. Piercing-urile se scot dar tatuajele mai greu. Ce ar putea sa-ti faca?
Este doar parerea mea! Acum depinde si de standardele fiecarui liceu.
Bafta!

-Blytz-

4 răspunsuri:
| LaughingKarima a răspuns:

La liceu nu e problema dar la angajare ar putea fi. Daca nu spui de tatuaj atunci nu e nicio problema, trebuie doar sa ai grija ca sa nu fie vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de ce tatuaj iti faci, si zona.

| AlexDFY a răspuns:

Din cate stiu, daca ai tatuaj, nu poti intra la academia de politie. ma rog asta e inca un lucru in plus fata de ce au zis ceilalti

| Ruxandra15 a răspuns:

Marii gimnasti au tatuaje foarte mari. Si ei nu au voie cu insemne pe corp. Depinde de scoala. Daca e Liceu Teologic(preoti) atunci da vei avea probleme. La angajare depinde. Ca avocat da. Ca ospatar nu. De obicei cei care au functii respectabile, judecator, avocat, medic neurochirurg etc nu au tatuaje.