| MrsVamp a întrebat:

Daca la simulare scrii mai mult decat iti cere te depuncteaza si (sau) nu se mai ia in considerare exercitiul respectiv? De exemplu eu la simulare, era un
exercitiu in care trebuia sa precizezi rima si masura primelor 3 versuri, si eu din neatentie am inteles ca trebuie sa precizez rima intrgii poezii si masura primelor 3 versuri... si am scris cum e rima pentru toata poezia..ma depuncteaza?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum interpreteaza profesorul care corecteaza. daca totusi ai raspuns corect ar trebui sa puncteze

| T0T a răspuns:

Nu te depuncteaza.

| Dan515 a răspuns:

Da, te depuncteaza.