| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Daca merg la un izvor cu proprietati vindecatoare si umplu un bidon de 10 litri de apa pentru pietre la fiere este apa pentru cura interna in cat timp trebuie sa o beau si daca isi face efectul apa chiar daca dureaza cateva zile pana o termin? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Normal ar fi sa faci un tratament de minim 10 zile, acolo, la statiunea respectiva, pentru ca trebuie sa bei apa aia, de 2-3 ori pe zi, cate 1 cana.
In situatia in care iti iei la pachet, probabil ca ai nevoie de cel putin 3-4 bidoane de cate 10 litrii fiecare, ca sa-ti ajunga pentru un tratament de minim 10 zile, perioada in care trebuie sa manaci foarte dietetic si foarte sanatos.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Eu zic să-ți tragi o conductă direct în casă.

| OldSoul a răspuns:

Stiu la ce te referi, asa este si la mine un asemenea izvor.

Ideal ar fi sa bei in permanenta apa de acel gen, iei mai multe sticle, te aprovizionezi pentru un timp, si dupa ce termini mergi si iei apa iar.
Acum ce e drept concentratia difera, poate sa existe un fel de izvor care e oarecum mai "concentrat" adic o dizolva mai repede dar nu e recomandat sa o bei mai mult decat este nevoie si poate sa fie un alt fel de izvor care o dizolva treptat.
Ideal ar fi sa bei apa si sa mergi dupa ce ai terminat la medic sa vezi daca mai ai problema, daca o mai ai, mergi si mai iei apa si bei pana dispare complet.