| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mananc nimic timp de o saptamana patesc ceva? Si cam cate kilograme voi slabi daca fac asta?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
66 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Incearca si ne spui dupa aia. daca mai poti laughing)
Sau mai bine nu ca nu vreau sa te am pe constiintalaughing
Dar.cate kg crezi ca vei slabi daca faci sport timp de o saptamana?batting eyelashes iti zic eu ca e mai bine asa happy

| Psihoyounger a răspuns:

Daca nu mananci nimic timp de o saptamana mai mult ca sigur vei ajunge prin spitale, in cel mai bun caz cum a zis si lonelyshadow. Doamne fereste de asa cvea! Nu te prostii. Incearca sa mananci regulat. Fara exces, fara multa paine, dulciuri, grasimi etc. Dar sa nu mananci deloc nu e bine pentru ca sucul gastric iti ataca stomacul dupa cateva zile si vei avea, pe langa dureri cumplite, mari probleme de sanatate. Vei slabi, dar e foarte greu sa iti revii si e foarte riscant. Nu merita sa dai o viata pentru cateva kilograme. Scuza-ma ca am fost atat de direct, dar asta e situatie. Te rog sa nu faci asa ceva pentru ca iti vei face rau singura. Mai bine faci sport, cum masura desigur, mananci controlat sau mergi la un nutritionist. Te-ar ajuta mult mai bine. Mult succes!

by Psihoyounger

| Antrax a răspuns:

Peste 2-3 zile maxim nemancata sucul gastric iti gaureshte stomacul.In cel mai bun caz ajungi la spital doamne feri.

| SweetCandy a răspuns:

Doamne fereste...nu ai cum sa nu mananci o saptamana...
te vei infometa degeaba, nici nu vei slabi, doar vei ajunge de urgenta la spital...
Dumnezeule da am si eu o curiozitate...de unde ti-a venit ideea asta?
daca vrei sa slabesti si esti atat de disparata...recurge si u la o dieta treptata nu sa stai nemancat...happy
mult succes la slabit...nu la infometat!
te-am pupat!laughing

| alexa a răspuns:

Nu te infometa, o sa-ti dauneze sanatatii. Poti sa tii o dieta recomandata de un specialist si sa faci sport.In acest fel nu numai ca vei slabi, insa iti vei face si un corp sanatos si armonios dezvoltat.Bafta

Alte răspunsuri
luciana
| luciana a răspuns:

Sigur! Cum sa nu manaci nimic o saptamana? Orice regim vrei sa ti, intai te documentezi si apoi alegi varianta de regim ce ti se potriveste... Sunt atatea regimuri... Daca vrei sa mai slabesti sa stii ca acest lucru va fi benefic organismului tau si daca o faci cu multa intelepciune si in timp, nu imediat! Orice inceput va fi greu dar nu uita sa; te hidratezi band zilnic intre 2-3 l de lichide; sa nu rontai intre mese nimic; sa te abtii de la dulciuri si de la sosuri; sa mananci fructele permise, in curele de slabire ( un NU! hotarat bananelor si strugurilor ) sa eviti combinatiile de paste sau cartofi cu friptura, etc,... Mult succes, Lucien.

Alte răspunsuri
| BlueDreams a răspuns:

Incearca sa faci asta si ai sa vezi cum o sa ajungi la spital. Dupa cate am citit imi dau seama ca esti cam obsedata de silueta ta, din moment ce te-ai gandit sa recurgi la o asemenea solutie.Eu iti spun sincer sa nu incerci asa ceva pentru ca in loc sa slabesti o sa mori.Gandeste-te si tu daca merita. Daca chiar vrei sa slabesti apucate de un sport, mananca mai multe salate, frucye, leguma iar daca nu poti sau nu vrei sa practici un sport poti face cateva exerciti si acasa cum ar fi abdomene sau ce mai vrei tu. Te rog ai grija, sanatatea e foarte importanta.

| cristina93 a răspuns:

Daca nu manaci chiar si 1 zi 2 mergi pe 3 carari de ameteala, dapoi o saptamana, fa-ti un meniu cu putine calorii si fa sport, daca vrei sa recurgi la infometare, mananca macar cateva salate pe zi si macar o data pe zi carne de pui, peste. va fi mai eficient asa decat sa ajungi la spital. P. S bea multa apa, asta te ajuta sa elimini toxinele si sa slabesti, normal este sa bei 2 Litri de apa pe zi, dar daca vrei sa slabesti cu ajutorul apei, bea 2, 75 litri de apa sau chiar 3. cat de mult poti de la 2, 5 in sus.

| gabitza05 a răspuns:

Buna. sincer nu ti recomand sa stai o saptamana fara sa mananci nimic. Poate te ajuta http://www.femei-moderne.ro/articole/slabire/ .bye

| kh1ss a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa faci asta tongue

| FoXy a răspuns:

Nu are cum sa nu mananci absolut nimic intr-o saptamana. Daca nu mananci o sa iti ghiortzaie matele ingrozitor de o sa auda toata planeta.si 2. te deshidratezi si ceea ce nu e bine:*

| cooola a răspuns:

Asa a facut o prietena de-a mea si dupa 3 zile (dar in atea 3 zile mai manca cate 2, 3 mere atat), nu putea nici sa mai mearga, ii era foarte rau, ametea, mai bine incerci un regim alimentar, mergi la sala, sunt multe alte metode care sa nu iti faca rau. Si nonyhee heeare cam depretatehappy Intrebarea este daca ai tai fac coliva bunadancing?

| okei a răspuns:

Vei slabi o viata adica posibil sa mori

| okei a răspuns:

Pai cred ca te faci cenusa de la atata slabit, pot sa dau pre-comanda la coliva sau nu faci asta?

| Allexaaaandra a răspuns:

E ca si cum ai intreba, daca imi tin respiratia timp de 30 de minute, mai pot pati ceva? straight face
Cum adica sa nu mananci atata timp?straight face
E o idee absolut nebuneasca tongue... EU mananc de trei ori pe zi, dimineata pe la 10.00 (este singura masa la care mananc max 2 felii de paine). la pranz pe la 13.00(trebuie neaparat sa mananci supa, sau ciorbita ceva blushing)si seara pe la 18.00 si uneori pe la 19.00-19.30.(mai putintel asa...si nu neaparat mancare gatita)
Seara sa faci o plimbare ceva.Si cateva abdomene.hee hee
Dulciuri mananci orice, dar nu foarte mult. Daca poti sa te abtii e foarte bine.Si multe lichide.
Asta e tot. happy
Sa'ti iasa din cap ideea aia no talking.

Bafta big grin.
Bye

| naya a răspuns:

Kg vei slabi cam vreo 5-6, sistemul imunitar nu stiu exact in ce procent iti va slabi, increderea in sine iti va "slabi" instantaneu si ea pentru ca nu va fi rezultatul pe care il sperai, sansele de a avea un corp frumos si sanatos se vor subtia si ele, iar dupa aproximativ o saptamana vei fi fara puteri, fara energie.deci.slabita! felicitari! Exista atatea surse de informatii si atatea campanii televizate legate de problema asta, iar tu (imi imaginez ca nu exista persoana care sa nu fi auzit macar in mare ce e bine si ce nu pentru corpul uman), dupa ce ai vazut toate acestea te-ai gandit sa te intrebi asa ceva? Incearca sa devii mai realista, nu ti-o spun ca pe-o indignare desi poate risc sa sune asa, dar fii mai blanda cu tine si gandeste-te de doua ori inainte sa faci un asemenea pas.

| catycaty_5603 a răspuns:

Buna o prietena de-a mea a slabit foarte mult nu manca deloc in schimb consuma foarte multa apa plata si a slabit cred ca vreo 15kg si nu a patit nimic cand am vazut-o dupa acasta perioada in care ia a slabit foart mult numi venea sa cred ...nu cred ca vei pati nimic in schimb mananaca fructe de ex mere ...etc etc

| emeris a răspuns:

Nu face asta! eu chiar ieri am ajuns la spital din cauza ca nu prea mancam. de dimineata nu mananc niciodata. la pranz manacam destul, daca nu chiar FOARTE, rar. seara mai manacam ca facea mama ce-mi placea( asat constand in ceva cu carne, bineteles) acum 2 seri am avut niste dureri cumplite. n-am putut sa dorm toata noaptea. nu gaseam nicio pozitie normala in care sa stau. ieri am lipsit de la scoala. cand a venit mama acasa am mers la medic. a zis ca problema e la pancreas(si-a dat seama imediat ca nu prea mananc) mi-a dat reteta pentru niste pastile( extrem de scumpe! mai ales in conditiile in care parintii mei inca n-au primit salariile). acum am un regim de o saptamana in care nu prea pot sa mananc nimic. in mare...am voie sa mananc paine cu branza straight face (n-am voie paine normala!) vrei sa duci o viata plina de chinuri? 1 crezi ca se merita? iti zic eu: NU! nu face greseala asta. rolling eyes si acum: pa-pahappy trebuie sa mananc (iarangry) ordinele mamei chatterbox(face parte din regim:-W)

| turist a răspuns:

E o metoda ieftina(poate si comoda) dar si foarte riscanta de a slabi! Eu iti propun sa mananci de 4-5X pe zi, portii mai mici(nu te infometa ca nu da rezultate), ultima masa sa o servesti pana la ora 18-19, care pe cat posibil sa nu fie copioasa, si sa faci miscare multa, dar nu exagera!

| deyu001 a răspuns:

Iti recomand sa nu faci lucrul acesta deoarece poti ajunge la spital.Kg nu se dau jos atunci cand nu mananci nimic din contra trebuie sa mananci dar la fiecare masa cate putin.Sau poti tine un regim alimentar.

| anca_1934 a răspuns:

...decat sa te infometezi...
Cura este simpla si eficienta, se mananca timp de 3 zile doar pepene verde si nimic altceva.Cantitatea de pepene trebuie sa fie de 2 kg pe zi sau mai mult! Vei pierde cam 3kg si multe toxine! Aceasta dieta nu este indicata femeilor gravide si copiilor
Dieta soc pentru supraponderali
Slabesti intr-o luna cati altii in 4-5.Cu aceasta dieta se pot pierde si 20 kg, daca ai de unde, evident. Daca nu ai slabit din prima cat ti-ai propus, poti sa reiei dieta pana ajungi la rezultatul dorit!

anca: AVANATAJ :cei care au tinut aceasta dieta sustin ca dupa revenirea la alimentatia normala dar moderata, kg nu se mai pun!
10ZILE - se mananca doar pepene verde cat vrei.Bonusaca nu te saturi doar cu pepene poti sa mananci unul din urmatoarele alimente : un iuart(400g) degresat, 150g parizer de pui, 150g branza degresata, un ou fiert tare, o pulpa de pui fiarta fara pielita si fara sare.
Dieta rapida pentru curajosi!
5 zile, 5 kg, asta este rezultatul, deci merita sa te incumeti la cateva sacrificii.Cu aceasta dieta nu vei muri de foame doar ca tb sa bei zilnic 3litri de apa sau ceaiuri din plante, neindulcite! Starea ta de sanatate tb sa fie foarte buna...si ramai si cu stomacul "intreg" sper sa iti fie de folos bafta

| angel_7904 a răspuns:

Ne te chinui degeaba...eu am reusit o data sa nu mananc 2 zile dar dupaia.....cand vezi o masa plina mananci pana uiti de tine si in loc sa slabesti mai degraba te ingrasi...mai bine faci ceva sport si iti selectezi mancarea cu mai putine calorii si incearca sa nu mananci seara.bafta!

| anne_6845 a răspuns:

In nici un caz sa nu faci asa cevalaughingii f grav...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum mah sa nu manaci o saptamana intreaga, vrei sa ajungi prin spitale?

E o metoda extra stupida, te imbolnavesti, iti distrugi stomacul, lesini, cazi din picioare.Eu zic sa nu faci asta, ai rabdare, tine-te de sport si mananca echilibrat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ti post straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o saptamana ca nu faci nimic! Nu minca 2-3 luni si sa vezi rezultate! Mergi la medic nutritionist si la psihiatru! Auzi mai frate sa nu manince o saptamana?! Fetelor de glanda tiroida ati auzit? mai jucati-va mult de-a slabitul si poate o puneti in miscare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei slabi poate te vei si imbolnavi un pic daca nu de tot.Doamne fereste. dar am auzit ca daca dai jos 10 kg vei pune repede inapoi 20.mergi si tu la nutritionist nu face de capul tau. e periculos.