| Barbiie a întrebat:

Daca sari coarda, slabesti? :S
si daca da, in cat timp? si cat trebuie sa sar pe zi?
funda and vot!

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Trebuie sa faci mai multe serii de cate 50-100 de sarituri.

| Edyward a răspuns:

Sari de 200 de ori pe zi. vreo 10g la 200 ...deci daca sari de 1000 de ori slabezti 100g.bafta!

| LucianFlorescu a răspuns:

Bineinteles ca slabesti. De la orice exercitiu fizic practicat cu regularitate pierzi din greutate.
Poti incepe sa sari coarda odata sau de doua ori pe zi ( depinde cat timp liber ai la dispozitie ), cam 15 minute, adaugand de fiecare data cam 5 minute. In 3-4 saptamani o sa dea roade!
De asemenea, nu trebuie sa mananci multe alimente grase.

| PixieJustMe a răspuns:

Nu iti intareste musculatura ficioarelor si a mainilor dar daca vrei sa slabesti incepe cu alergatu trebuie sa iti controlezi respiratiasi sa incepi de la 10 min pe zi pana la 1 ora
si daca vrei sa slabesti in zona abdomenului ar trebui sa faci abdomene
Funda?love struck

| GirlWithBrownEyes a răspuns:

Da,daca sari coarda slabesti si antrenezi muschii, trebuie multisor ca sa apara rezultate si daca sari 100 pe zi e de ajuns happy

| mdany a răspuns:

Nu prea slabesti, fff putin.Si iti trebuie saptamani sa dai jos o tara.De sarit peste 1000...Nu e prea recomandat pentru slabit mai de graba sportul in aer liber,fuga,ciclismul, innotul, etc.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Te inalti mai mult. Da, poti sa si slabeti pentru ca saritul corzii inseamna efort, adica automat pierdere de calorii. happy dar depinde si de cat de mult sari coarda intr-o zi si de asemenea trebuie sa si mananci sanatos. Daca mergi la fastfood si apoi sari coarda nu va avea un efect foarte mare. Bafta!kiss

| Elmma9 a răspuns:

Buna!
Sa stii ca eu, anul trecut am sarit coarda timp de vreo 2-3 saptamani si am slabit vreo 3-4 kg.Nu faceam efort foarte mare... vreo 100-300 de sarituri maxim pe zi.Ieseam afara cu coarda de dimineata si seara. Sper ca te-am ajutat.De inaltat nu stiu ce sa zic...e posibil dar eu am fost mereu asa. Oricum, multa bafta.Si trebuie sa combini o alimentatie sanatoasa cu sportul.Iti recomand dieta cu pepene rosu, sau orice alta dieta de detoxiefiere, deoarece rezultatele se vor dubla, crede-ma.Ca eu n-am tinut dieta atunci si am slabit.love struck