| LarisaCT a întrebat:

Daca sunt mai multi oameni care isi pun aceeasi dorinta in acelasi timp, se indeplineste mai usor?

76 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu

| Ofiintă a răspuns:

Care ar fi legatura?laughing

| darrio2007 a răspuns:

Superstitii,copilă.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Toata lumea isi pune sa castige la loto si nu castiga.Pentru visele noastre trebuie sa muncim noi...

| wannabe a răspuns:

Da, cel putin teoretic. Este vorba de legea atractiei universale. S-au efectuat diferinte studii ce au demonstrat ca daca un grup de oameni mare se concentreaza, meditand si dorind un anumit lucru prin rugaciune sau alte mijloace - creaza un camp energetic pozitiv in jurul acestora iar acel lucru se intampla. Sa nu ne gandim acum la lucruri imposibile. Depinde acum care este acea dorinta.

| InVPent a răspuns:

În 2016 noi credem în dorințe, horoscop și Dumnezeu. Nu am ajuns prea departe, nu-i așa? Nu se va îndeplini nici dacă ești singura din lume care și-o pune, nici dacă ne-o punem toți oamenii de pe Terra în același timp!

| AlleSss a răspuns:

Bună! Din păcate nu, însă ar fi totul cu mult mai simplu aşahee hee

| Infraverde a răspuns:

Unde-s multi, puterea creste big grin

| RAY a răspuns:

Desigur ca nu ar fi culmea, daca 5 betivani isi doresc sa se ieftineasca baututra o sa se intample nu?

| Gonrax a răspuns (pentru RAY):

Daca 30 elevi nu-si mai doresc ora de mate, se intampla?

| RAY a răspuns (pentru Gonrax):

Matematica te ajuta in viata nu isi distruge sanatatea

| Nicullet a răspuns (pentru RAY):

laughing)))

| Nitunitu a răspuns (pentru RAY):

Exact, nu se intampla in modul care crezi tu. Dar acei betivani merg din bodega in bodega si la un momendat gasesc bere cu reducere...

Dorintele nu se intampla cum iti doresti tu, au cai misterioase dar tot acolo se ajunge adica la indeplinire...

| DJGE0X a răspuns (pentru Gonrax):

Maxim rolling on the floor))

suntserios
| suntserios a răspuns:

As fi castigat de multe ori la loto daca era adevarat

| corbulalbrosu a răspuns:

Da,cu cat vor fi mai multi cu atat realizarea dorintei va fi mai usoara, dar mai ales sigura; insa si particica de dorinta ce-ti va reveni tie va fi cu atat mai insignifianta.

| neutrino a răspuns:

Daca dorinta se poate imparti la toti, atunci, da!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Eu unul consider ca acest lucru difera de la o dorinta la alta.
Daca dorinta este una realizabila atunci probabil ca o sa se indeplineasca mai usor.

Sa zicem ca 30 de elevi nu vor sa dea test. Daca isi doresc toti acest lucru atunci pot incerca *toti* sa roage profesorul sa dea testul in alta zi.
Daca o sa se sustina reciproc atunci cel mai probabil dorinta le va fi indeplinita. Daca doar 2 elevi spun asta atunci nu se va intampla nimic.

Pe de alta parte exista si dorinte care nu se pot realiza sau care se indeplinesc doar cu noroc.

Nu conteaza atat de mult numarul celor care isi doresc asta cat efortul pe care acestia il depun in vederea atingerii acelui obiectiv.

Sa zicem ca avem 2 baieti care vor sa devina programatori.
Unul dintre ei o sa puna mai mult suflet in aceasta materie, o sa munceasca mai mult... si are sanse mai mari ca dorinta sa sa devina realitate.

In acest caz dorinta celuilalt nu mai conteaza.

Sa zicem ca esti un sportiv.
Ai milioane de oameni care te sustin, care isi doresc ca tu sa castigi.
Oare asta este de ajuns ca dorinta ta sa devina realitate?

Dorintele nu se indeplinesc asa... pentru a le indeplini ai nevoie de oameni care sa te sustina.

Totusi... chiar daca nu te sustine nimeni, dorinta ta nu este chiar de nerealizat! Speranta tot mai exista dar o sa trebuiasca sa depui mult mai mult efort in vederea atingerii acelui obiectiv.

Asa cum a spus si Neutrino, ca sa fii sustinut dorinta trebuie sa se imparta la toti. Nimeni nu o sa te ajute pe degeaba.

Este doar parerea mea. Succes!

ps: imi cer scuze daca am deviat de la subiect

| sofisis a răspuns:

Daca asociezi dorinta cu un fel de rugaciune, se spune ca da. Are mai multa putere atunci cand e colectiva.

| R0R0 a răspuns:

Nu se stie niciodata!
Se zice ca in biserica e adevarat.
Daca se roaga mai multi oameni laolalta, Dumnezeu le implineste dorinta.

| gemeni6226 a răspuns:

Dorintele se realizeaza si atunci numai daca o persoana isi doreste foarte mult dar trebuie sa simta in mod pozititv ca deja i s-a indeplinit trebuie sa simta fericirea ca deja o are si sa trimita zilnic ginduri pline de fericire catre ceea ce isi doreste.Si atunci se indeplineste.Mie imi functioneaza.

| Radu284 a răspuns:

Nu stiu ce rost are intrebarea asta, daca esti personaj fictiv si nu te intereseaza raspunsul, dar daca chiar vrei un raspuns, eu cred ca da (in anumite conditii)

http://www.sheldrake.org/Articles&Papers/papers/morphic/morphic_intro.html

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e adevărat. dorințele nu se îndeplinesc pur și simplu. trebuie să muncești mult să le realizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o pui la fix
e si un minut
oh crying
i tried

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lupti pentru dorinta ta

| Xpressurself a răspuns:

Da, insa este necesar si bine sa comunice intre ei si sa stie exact ce vor, toti cei care participa.

in cazul in care te referi la necunoscuti care au aceleasi dorinte ca si tine sa stii ca cei cu aceleasi dorinte se atrag reciproc si daca exista comunicare cu cei care-ti plac ai sanse sa-i descoperi foarte repede. de aceea la inceput cand cunosti pe cineva discuti despre hobby-uri si ce anume va place. pentru a descoperi ce aveti in comun. de aceea este importanta comunicarea. altfel poti sa fii in clasa cu iubirea vietii tale si sa nu stii niciodata, tocmai pentru ca nu exista comunicare. asa poti ajunge sa judeci pe cineva pentru cum se imbraca sau cum arata si sa nu stii cine e de fapt.

daca vezi acest videoclip vei intelege pricipiul care sta la baza atractiei intre orce se aseamana

https://www.youtube.com/watch?v=5v5eBf2KwF8

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca crezi in superstitii da.

| nukeyly a răspuns:

Conform legii atractiei da, fapt demonstrat
devenim ce gandim
sti vorba: cere si vei primi?
ce vrei, ce gandesti, CUM gandesti, conteaza, universul raspunde intotdeauna

vezi documentarul asta_90 min_:
The Secret (2006)
http://www.imdb.com/title/tt0846789/

un rezumat:
The Secret Documentary|(The Secret... - YouTube 9:06
https://www.youtube.com/watch?v=kPcPQBc5Ens
The Secret Trailer HD - YouTube 2:01
https://www.youtube.com/watch?v=san61qTwWsU

NET-UL e plin de info, the Law of Attraction youtube, SPOR.

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Clar daca mai multi oameni isi pun aceeiasi dorinta in acelasi timp NU se indeplineste. Insa dorintele pot fi indeplinite de catre tine, de catre mine, parinti, prieteni, orice om atata timp cat dorinta nu este imposibila.

Succes,

| aCek1ng a răspuns:

Nu are treaba. Nu prea ai sa vezi sa iti pui o dorinta si sa se implineasca de la duhul sfant.

| Nitunitu a răspuns:

Da. A fost un studiu in America in care 20 de oameni s-au adunat intr-o sala sa ghiceasca numerele la loto. Dupa 3 luni de incercat o zi pe saptamana au nimerit 5 din 6.

Cred ca depinde de concentrarea voastra si de vibratia gandului ca il transmiteti spre univers.

Conteaza sa va doriti cu inima deschisa si dupa ce lansati gandul sa nu va indoiti de rezultat.

| milkie a răspuns:

Decat daca o pun in practica.

| MissADEEL a răspuns:

Desigur. Însă există o rețetă pentru ca aceasta să se îndeplinească. Nimic nu se rezolvă doar bătând din degete... sau rostind ceva cu vocea minții. O rețetă de principii.
1. Se scoate rușinea din ingrediente. Fără nicio discriminare pentru surdomuți, gura se deschide și corzile vocale rulează o scurtă melodie. Cine a zis că, dacă spui dorința cuiva, nu se îndeplinește, mare fraier a fost! Să nu cumva să îl ascultați!
2. Căutarea e drum lung, dar clar nu te vei plictisi lovindu-te de experiență.
Cât timp cauți, nu îți încărca aiurea bagajul, aruncă poamele acre din ingrediente. În schimb, găsește-le pe cele mai bune și păstrează-le. Împărtăsește și altora ce ai găsit. Vei vedea că pasiunile voastre, nevoile și ideile se vor amesteca perfect în aluat și vor forma o fundație solidă în rețetă.
3. Acum știți rețeta. V-ați unit pentru a făuri un castel impunător de valori, țipete, hărnicie, soluții, documentare, creativitate, unire, ambiție și nu vă veți lăsa, veți ajunge cât de departe se poate.
Mulți vor încerca să vă distrugă castelul. Există posibilitatea. Există și posibilitatea de a nu asculta sfatul de la 2, și anume ați adunat poame stricate. Nasol! Nu suntem în Țara Minunilor și nici în Grădina Eden. Există totuși niște limite.
Dacă ești conștient că visul tău merită, împărtășește-l și cu alții. Vei găsi persoane care vor fi interesate în același lucru și, făcând echipă, fiecare cu talentul său, e realizabil. Filtrați visele irealizabile sau nocive de cele care garantează evoluția voastră în viață și se poate.
Ideile ne unesc. Visele ne fac să luptăm. Singur e aproape imposibil, mai ales dacă totul se rezumă la o superstiție stupidă. Cale ușoară nu există. Iar, dacă se poate, e ori o înselătorie, ori nu e ceva durabil.