| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Daca termin liceul cu specializarea "Stiinte Sociale" la ce facultati as putea merge? Si ce as putea deveni dupa terminarea facultatii? Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| ladydaianne a răspuns:

Ai putea merge la orice facultate. Dacă vrei totuși să continui pe această specializare eu îți recomand facultatea de drept, cea de psihologie sau cea de istorie/geografie.
Cât despre meseriile pe care le-ai putea urma, acestea sunt destul de variate: avocat, arheolog, geolog, jurnalist, psiholog, consilier, ghid turistic etc.

1 răspuns:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Drept,Jurnalism, de la uman nu ai prea multe obtiuni, poti devenii, jurnalist sau avocat, judecator.dar daca dupa ce termini liceul vrei sa te duci la o facultate cu proful real o sa-ti fie foarte greu..de la real poti merge la orice facultate de la uman nu