| AnnaaaMaria a întrebat:

Dacă vreau să trimit un colet prin poștă, trebuie să fie cutia fără nimic pe ea? Adică...aș putea ambala coletul ca pe un cadou? Nu știu dacă e permis

Răspuns Câştigător
| Jenicuta123 a răspuns:

Cutia trebuie sa fie ambalata in hartie alba, daca vrei o poti ambala mai itai cu una de cadouri pe urma cu o coala, si apropo trebuie sa scrii pe colet de la cine primeste persoana coletul (numele tau) adresa persoanei, numele acesteia si codul postal.(neaparat coala alba )

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vad de ce nu ar fi permis,dar trebuie sa scrii foarte clar adresa destinatarului si a expeditorului si,in plus, ar fi bine sa retii ca transportul nu se face in cele mai bune conditii si hartia de cadouri ar putea fi facuta ferfenita.
Preferabil sa lasi cutia fara ambalaj si sa scrii doar adresele pe ea, foloseste o cutie mai mare si ambaleaza, ce si cum doresti tu, in interior.
happy

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu ai voie decat in hartie alba sau gri deschis cum au ei la posta. dar poti ambala pe sub cu cea de cadou si deasupra cu cea alba/gri.

| Danişor a răspuns:

Salut! nu vad de ce nu ar putea fi permis, dar trebuie sa scrii foarte clar adresa destinatorului si a expeditorului.Mult succes!