| lovelygirlx a întrebat:

Dati-mi si mie plz urgent programe de editat poze

2 răspunsuri:
| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

1)Photoupz 1.6
2)Artweaver 3.0.2
3)Photobie 7.2.10
4)Paint.net Interfața lui Paint.NET este perfectă pentru editat poze, nu este greu de folosit și este complet gratuit.
5)Photopos Inițial acest program a fost "shareware", pe bani. Între timp a devenit "freeware", complet gratuit iar acum vă puteți bucura de el, de serviciile unui program PRO fără să plătiți nici un ban.
6)Irfan View Irfan View este un program bun pentru editările rapide, fără complicații, fără bătăi de cap.Toate opțiunile de bază în editarea unei imagini sunt la vedere.
7)Stoik Imagic Sunt sigur că foarte puțini au auzit de acest program deși este foarte bun și pe deasupra gratuit.
Cu acest program puteți vizualiza imagini, puteți edita poze plus edita video.
Programul are și o versiune PRO, pe bani.
8)PhotoScape Despre acest program de editat poze am mai vorbit p’aici dar nu putea să lipsească din această listă.
Programul este gratuit și ne oferă foarte multe opțiuni pentru o editare cât mai avansată.
9)Visual Box Visual LightBox JS este un program gratuit cu care poți face galerii de imagini web cu diferite efecte în doar câteva click-uri.
Tot ce trebuie să faci este să dai drag&drop imaginilor în LightBox, apeși butonul "Publish" iar apoi la scurt timp în propriul browser o să se deschidă instant galeria web cu efectele aplicate.
10)My Paint MyPaint este un program rapid și ușor de folosit pentru editări ale imaginilor digitale.
Programul este compatibil cu Windows cât și cu GNU/Linux.
11)5DFly Cu 5Dfly poți creea albume, felicitări, calendare, colaje și multe altele, recomandat în special celor care nu prea au răbdare în editarea pozelor, dar nu numai.
12)Acorn Acorn este un program de editat imagini pentru OS X și 10.7 Lion, util în special pentru cei care au Mac.
13)5DFly Pinta este un program de modificat poze modelat după Paint.NET compatibil cu Linux, Mac, și Windows.
14)Gimp Gimp este iubit de multă lume, un program "serios" care își face treaba într-un mod profesionist, compatibil cu multe sisteme precum windows sau Mac OS X.
15)Pixia Acest program este făcut de către japonezi și are instrumente de editare pe care puține programe le au, extrem de complex.
16)ALSee ALSee este un program de editat, convertit și vizualizat imagini usor de folosit și gratuit.
17)FotoMix FotoMix este un program de desen grafic, edit imagini și design complet gratuit cu o interfață în limba română.
18)5DFly Cu Seashore e o plăcere să editezi poze în Mac OS X,, pentru că doar cu acest sistem este compatibil și este făcut după GIMP, așa că, dacă nu-ți mai place GIMP, Seashore se oferă în schimb.

| danyela2001 a răspuns:

Pizap,photoscape,faceinhole.