| xFaith a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri. despre prieteni falsi happy gen : nu iti fa griji pentru oamenii din trecutul tau, exista si un motiv pentru care nu mai sunt in jurul tau.

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

"o prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta,daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa"
"Ce inseamna pentru Tine verbul A FII?, sau substantivul PRIETEN, dar adjectivul FALS?¿?¿?¿, hai sa facem o propozitie big grin vrei?, ESTI UN PRIETEN FALS!"
"De la prietenie ajungi la iubire, dar de la iubire la prietenie niciodata! "
"IN DRAGOSTE SE SUFERA, SE VARSA MULTE LACRIMI, IN PRIETENIE NU TRE SA AI MULTA INCREDERE PT K INTR-O ZI PRIETENII TE VOR TRADA SI VEI RAMANE SINGUR, SINGUREL PE MALUL MARII SI TE VEI GANDI CA AI RAMAS FARA DRAGOSTE SI FARA PRIETENIE SI K TI-AU RAMAS DOAR LACRIMILE SI SUFERINTA, PRIETENELE OMULUI. "
"Tea-i nascut original, nu murii Fals"
"""Si ZaMbEsC fAlS doar pT bUnA iMpReSiE )""
"Mai bine un dusman deschis decat un prieten fals"
"Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Prietenia dintre noi doua s-a stins si nu mai zic nimic ca deja m-ai ranit si nu exista o cale sa ne impacam niciodata.
Fum prea scrum se stinge tot acum

Acum o prietenie moare

Nu mai poate respira

I-ai luat tot oxigenul

Prin tradarea ta...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata u aici...

-. Vremurile bune iti aduc prietenii. Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat

-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa, si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'ati lasat aici. pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa. Zilele din viata mea. Clipa cand eu te-am pierdut. Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt!
-Stii...sunt suparata si deprimata, as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!
-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim".Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup, noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant, eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei, iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.
-Ai ce le trebuie, vor veni la tine, ai ramas lefter, ai ramas doar tu cu tine, ai nevoie de-ajutor, un prieten intervine, te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
sper ca te-am ajutat

| adrian9416 a răspuns (pentru KMaddieK):

Ce usor este copy / paste laughingrolling on the floor

| bethyxlove a răspuns (pentru KMaddieK):

Foarte frumos status copiat...ce pacat ca dai pentru prieteni falsi cand tu esti falsa

| bff12 a răspuns (pentru KMaddieK):

Ce fainee sunt!

8 răspunsuri:
| Catalin_Boboescu_1993 a răspuns:

Tu ca mine nu gasesti, eu ca tine nu mai caut

| DeDe1234 a răspuns:

Pai daca ai un prieten fals nu trebuie si tu sa fi falsa si nu lua statusuri. Spune din inima!

| DeyuDeyutzu a răspuns:

Prieteni raman prieteni,...cei care nu raman inseamna ca n-au fost happy

| bethyxlove a răspuns:

Da e adevarat foarte usor sa le iei din alta parte nu's facute de cine trebuie