| aLL3sSsya a întrebat:

Daţi-mi statusuri de iubire imposibilă, nedreaptă, frumoase.Care vă plac vouă cel mai multbig grin, sau statusuri pentru hi5... orice fel de statusuri...

Răspuns Câştigător
| ● βéвєℓuѕά ℓu’h ∂ℓά a răspuns:

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdareste cu ciocolata.
sunt adolescenta care danseaza în ritm alert.
sunt romantica incurabila care subliniaza citate.
sunt artista care îmbraca roluri.
sunt timida care nu saruta prima.
sunt suportera care aclama din tribune.
sunt femeia plina de pasiune.
sunt pictorul buimac în varianta feminina.
sunt postasul cu scrisori de amor.

acum ca am auzit iar trenul dupa un timp în care încetase sa vorbeasca am simtit ca e vara iar.
si ca noptile de vacanta sunt cele mai bune confidente. fiindca ele asculta, dar nu raspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori sa le topeasca Soarele.

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu minehappy...

TU...doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc.
TU...fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie.
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc.

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

sper s aiti placawinking

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "
Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "
Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

Sursa: http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-5/statusuri/16/

| Yang a răspuns:

Eu cred ca daca suferi din dragoste priveste-o asa:Orice barbat are nevoie de o femeie pentru ca sunt o multime de lucruri pentru care nu poate invinui guvernullaughing

| Coriii a răspuns:

Www.statusuri.ro

www.statusuri-mess.com

www.statusuri-cool.com

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Sursa: http://www.dedragoste.com/publ/42-1-0-1743. Sper sa iti fie de folos :*!

| un copil:x a răspuns:

Tu tzineai Mult la el,. º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul. º•
Toti imi spun ca nu estipentru mine! nu`i nimic.sunt eu pentru tine! love struck
Nu poate sa-l uite•Tine mult la el•Si chiar daca iubeste un golan•N`o sa-l lase pentru altu` cu bani in buzunar
Trecem peste tot ...Trebuie sa insisti... si inca cevalove struck Iti multumesc ca existilove struck
Multe s`au spus, multi ne-au vorbit, dar stii tu vorba noastra "Suntem de nedespartzit!"
.[ღ•]Nu asculta ce zice lumea`i plina de venin...Doar tu cu mine restul` conteaza mai putin[•ღ]
.•Nu`mi pasa ca zic unii ca nu estipentru mine, Nu`mi pasa si am un motiv... Eu chiar Tin la tine!•
Nu ma`ntreba ce gandesc! Nu ma`ntreba ce`mi doresc! Traiesc prin tine! Nu ma`ntreba de ce rad! Nu ma`ntreba de ce plang! Imi e bine!
Lumea iubeste barfa dar viata mea`i a mea, e treaba mea ce vreau sa fac cu ea!
Indiferent de ce`o sa fie, noi vom fi ca’n prima zi, caci ce avem e special, ca orice ar fi vom trece peste, ca ne iubim si e normal
Ehsti cea mai importanta persoana din viata mea...esticel mai bun lucru care mi se putea intampla
La inceput ♥, ...iti aduci aminte cum era? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era ♥
Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck Dar noi nu inseamna mai multilove struck Noi inseamna doar 2
♥Nu O Lasa ca Tine la Tn!|Te Iubeshte!|. Si Tot ce Face, Face Pt Tn!♥
.[love struck]Oricat vor unii nu ne despartim, Orice spun altii noi ne iubim[love struck]
Ca e un golan? stiu prea bine.si mai stiu ca acest golan ma iubeste doar pe mine!batting eyelashes
[love struck]Mereu am fost si voi fi slabiciunea ta dar si tu estifebletzea mea[love struck]
♥Te port mereu in gand si crede`ma pe cuvant K mor de dragul tau cand te vad razand!♥
♥Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeste prostule si tine la tine♥
♥Nu`mi doresc nimic pe lume decat sa fii langa minelove struck si atunci cand mi`este greu, sa plang pe umarul tau!love struck
♥ºNu ma Schimb pT nimeni, E mult prea grEu.Nu renuntz La nimic. IubeSc cE e aL meu! º♥º

| Andutsaa a răspuns:

Buna! Eu zic ca aici sunt cele mai frumoase statusuri :X

Http://sweety-things.weebly.com/

Te-am pupat, pa-pa:*!

| Adina a răspuns:

Heybig hug uite cateva`thinking

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza

Imi amintesti de trecut.imi amintesti mereu. cine a fost cu tine cand a fost mai greu. timpul trece repede nu-l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

As putea fi cea pe care ai remarcat`o. as putea sa te acaperez. as putea sa fiu ca toate celelalte. asta se presupune ca ar trebui sa fac?!batting eyelashes

Tine minte de unde ai plecat. Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

Scuza'ma daca sunt prea insistenta... Dar tu estica un drog si eu sunt dependenta sigh

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput

Funditabatting eyelashes?

| mistikk a răspuns:

Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia'o ca p'o lectie. Nu'ti jura ca n'o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa'l ranesti!"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing...al doilea status l-ai luat dint-o melodiiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mintea mea esti doar tu si imi imaginez ca esti aici cu mine, ochii mei te viseaza si te vad ca pe un inger venit din cer doar pentru mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mintea mea esti doar tu si imi imaginez ca esti aici cu mine, ochii mei te viseaza si te vad ca pe un inger venit din cer doar pentru mine!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute