| Intelligence a întrebat:

Dau funda cui ma ajuta primul.Am nevoie de ajutor.Nu ma pricep aproape deloc cu programele astea.Am editat o poza in PaINT ca aveam nevoie de ceva sublinieri si numai cu paint am putut. Poza aceea trebuie sa o postez pe facebook.Problema e ca nu ma lasa, nu recunoaste formatul Paint.Cum fac sa o transform Windows Picture and Fax Viewer? Pentru ca eu doar in prigramul asta am pozele si nu mi s-a intmplat niciodata sa nu-mi fie recunoscut undeva.Precizez ca am deschis poza facuta cu Paint cu WPFV, i-am dat copy..insa nu s-a salvat cu acest program.Nu stiu nu ma pricep, oricum nu am gasit nicaieri Savebig grin. Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Deschide poza cu paint si dai save as... si sub File name scrie Save as type: si selecteaza JPEG.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Da de 2 ori click pe numele pozei si -> Schimba-i direct terminatia la poza in.jpg sau.png. Poza trebuie sa arate -> numele pozei.jpg
SAU
In Paint dupa ce ai prelucrat poza, vezi aici toti pasii ->
http://i.imgur.com/XcUi6.jpg
Bafta!