| anonim_4396 a întrebat:

Dauneaza cu ceva daca fumezi orice tigare?
adica nu am o marca de tigari care sa cumpar mereu
cauzeaza cu ceva?

8 răspunsuri:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Fumatul in general dauneaza f mult. acum, mai bine nu mai fumezi deloc, dar daca tot o faci, nu conteaza ce marca, azi una, maine alta, nu conteaza, oricum raul il faci straight face

| Piuliță a răspuns:

Tigarile provoaca cancer. Daca fumezi poti sa mori.
Total de acord.
Pe pachetele de tigari exista acele poze cu tot felul de oameni care ba au ceva pe la gat, care au dintii foarte cariati sau, care arata un picior al unui mort la morga.
sper ca te-am ajutat.

| annna a răspuns:

Fumatul dauneaza indiferent ce fel de tigari fumeziwinking

| RockerGirl a răspuns:

Fumatul in sine dauneaza,indiferent de ce marca ai fuma,are acelasi efect negativ asupra ta si a corpului tau, dar mai ales asupra sanatatii tale! Sfatul meu este sa te lasi de fumat, si poti incepe prin a citi cartea lui allen carr-insfarsit nefumator!winking

| AntoniaFollowill a răspuns:

Fumatul dauneaza clar.
Statul in fum de tigare, adica cu persoane fumatoare poate chiar mai mult decat daca ai fuma tu.
Fumatul ocazional nu e bun, dar e oricum ceva mai bine.

Si nu cred ca conteaza ca nu ai o anumita marca de tigari pe care s-o fumezi mereu. Uita-te pe lateralul pachetului unde sunt niste numere 10 9 10(ex, cum e la dunhill negru) cu cat numerele sunt mai mici cu atat e mai bine.

| 84738493 a răspuns:

Da cu multe tigarile iti fac rau si te-as sfatui sa nu mai fumezi daca nu vrei sa ajungi ca bunicul meu care a murit la 20 de ani! Vrei?

| EmaLovesMuffins a răspuns:

ORICE tigara dauneazawinking

| jojo_5790 a răspuns:

Se zice ca incepi sa tusesti mai mult.nu prea e bine sa le schimbi asa. ar trebui sa gasesti unele care iti plac si sa ti le iei mereu pe alea.