| dragon3 a întrebat:

De ce adultii se cred perfecti?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se cred perfecti.Este impresia ta gresita.Cunosc greutatile vietii pentru ca au trecut prin ele.Mai ales de cativa ani incoace.Cand vei fi adult la fel vei fi si tu judecat de cei tineri asa cum o faci tu acum.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu se cred perfecţi, ci experimentaţi deoarece au trecut prin diferite situaţii şi ştiu câte ceva despre viaţă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se cred si nici nu sunt perfecti, doar ca au mai multa minte

| T0T a răspuns:

Au experienta si normal ca au mai multa minte ca tine, si asta nu inseamna ca se cred perfecti.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu stiu ce fel de adulti ai intalnit tu.

| Mayar a răspuns:

Nu cred ca se considera astfel, poate exagerezi si tu. Dar, te intreb, sustii ca se cred asa, fata de cine? Poate fata de cei mai tineri ca ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se cred perfecti. Se cred experimentati. Adică, ei au trecut prin viata.
Sau daca spui ca sunt laudarosi, atunci, înseamnă ca sunt niste egoisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai "cunoscator" (experimentat) da, dar daca zice ca e perfect, e perfect idiot, aia da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se cred perfecti, doar ca '' eu am trecut prin ce ai trecut tu, tu nu ai trecut prin ce am trecut eu.''

| lBroken69 a răspuns:

Pentru ca ne cred pe noi inferiori.

| DarthRevan a răspuns:

Pentru ca ei sunt responsabili de ce fac in viata, iar adolescentii nu, suntem copii fara nimic pe cap, mai sunt cativa care au trait rau. Dar nu multi, cel putin in orasele mai dezvoltate din Romania.

| gabriel87000 a răspuns:

Da sunt mia maturi trecuti prin viata. daca tu esti tanar crezi ca sti mai multe decat un adult?

| ade26de a răspuns:

Nu se cred perfecti happy! Sunt doar mai,, Trecuti prin viata'' cum se zice = mai experimentati.

| yeu1 a răspuns:

Pentru ca unii sunt. Glumesc, nu e nimeni perfect, poate doar aia care sufera de ei. Diferenta ca e adultii sunt mai trecuti prin viata decat tine, pana sa ajungi sa ai experienta trebuie sa dai cu capul de niste praguri iar unele o sa doara. Succes!