| frum a întrebat:

De ce barbatii nu sufera dupa o despartire?
De ce nu suna?
Eu 25. El 41. Il iubesc. Mi-a zis ca ma iubeste. Dar in urma unei discutii mai lungi am analizat si ne-am dat seama ca ne certam prea mult si gandim diferit+ multa lume impotriva.
Eu am propus sa ne despartim ca sa putem fi linistiti (insa in sinea mea mi-as fi dorit sa ma contrazica), iar lui...i s-au umplut ochii de lacrimi si atat. Nu m-a intors din drum. Si nu m-a mai cautat.
De ce sunt barbatii asa? Nu stiu daca sufera. Ce e in inima lui. De ce nu ma mai cauta daca zicea ca ma iubeste?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi dacă tu ai dorit asta bravo lui că a plecat, doar nu e idiotul tău. Tu de ce nu îl cauți căci tu ai terminat, nu e corect așa? Aș fi făcut la fel în locul lui.

| frum explică (pentru T0T):

L-am cautat, dar am discutat atata cat am intretinut eu discutia si cat l-am intrebat.
Si l-am lasat tot gandindu-ma la el. Impreuna nu aveam nici o sansa cu siguranta. Eu mai am timp sa imi plang de mila, si ani de zile. El nu. Daca nu o sa mai aiba timp sa faca un copil si il tin sa isi piarda vremea cu mine si cu certurile mele copilaroase.
Durererea mea cred ca provine de la faptul ca mi-as fi dorit sa vina cu opinii si sa ma contrazica in decizia de a ne desparti...

| T0T a răspuns (pentru frum):

Aveați șanse, dacă exista dragoste. Mai bine fă și tu ceva sau obișnuiește-te cu regretul. Dacă îl iubeai nu veneai cu așa propunere. Eu îi dau dreptate, cred că l-ai dezamăgit pentru că ai arătat că nu crezi în relația aia.

| frum explică (pentru T0T):

Dragoste probabil era, dar era prea lung razboiul in viata mea. Si am ales calea cea mai lasa. De ales intre el si parinti. Intre el si prieteni. Nimeni nu a fost de acord niciodata.
Poate o sa ma ierte vreodata ca am fost lasa.

| T0T a răspuns (pentru frum):

Puțin probabil. Însă aici e deja vorba de cum o să regreți o viață că ai fost lașă. Poate vei conștientiza și tu că iubirea sinceră e mai presus de orice.

| frum explică (pentru T0T):

Am gandit ca nu pot sa imi distrug mama si tata care m-au facut. Ma sacrific pentru fericirea lor. Si sper ca EL sa isi gaseasca o femeie inzecit mai buna.

| T0T a răspuns (pentru frum):

Păi cum îi distrugi dacă îți asculți sufletul? E viața ta în joc iar tu spre deosebire de ei ai o viață înainte, ei măcar și-au trăit-o. Nu judeci deloc matur, dar treaba ta.

| Cristinaaa57 a răspuns:

E o diferenta destul de mare.Fiecare dintre voi aveti ganduri si perceptii diferite. Poate ca e orgolios