| dodo93 a întrebat:

De ce credeti ca persoanele emo folosesc lama pentru a se taia? \m/

36 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ptr k vor sa sufere mai mult, sa dureze mai mult, pentru ca e un lucru foarte mic si subtire si l da o anumita impresie lucru asta:k s chinuie singuri ca sa moara,. e aiurea...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Presupun ca e mai usor cu lama si provoaca sangerari mai rapide.thinking in sfarsit cred ca fac asta ca sa atraga atentia big grin

| want2bMajestic a răspuns:

Pt ca ei cred ca prin asta se pot elibera...de suferinta..au o mentalitate iesita din comun

| Parintele a răspuns:

Este din metal si taie mai bine ca ciobu' + este o traditie cu lama.

| moonY a răspuns:

Toate cutitele au fost luate de manelisti, sa'si ameninte dusmanii

| BogDaNuTzXD a răspuns (pentru moonY):

rolling on the floorMi-a placut asta!

| dyanna a răspuns:

Pai cu drusba si cu toporul nu mergea ca erau luate de padurari...

| CrucifiedCountess a răspuns:

Lama este cel mai intalnit obiect cu care te poti taia...Ar mai fi si cioburile, dar trebuie sa nimeresti unul Calumea...

| kh1ss a răspuns:

Dar nu folosesc numai lama...

| borsec a răspuns:

Pai cu dalta nu ar putea.

| anonim a răspuns:

Pentru ca din cate metode de sinucidere exista, lama este cea mai ieftina.nu sunt ei prosti..., rolling on the floor

| anonim a răspuns:

@ceciliarepede-si ce le faci? le faci codite cand vor creste mai mari? rolling on the floor

| Cryss a răspuns:

Asa se manifesta ei si asa vor sa atraga atentia tongue. Presupun ca e mai usor sa te tai cu lama decat cu altcevahappy.

| Cryss a răspuns:

Noa, care s-a ofticat si a dat stupid la toata lumea? .Again rolling eyes... Emo ofticati laughing.

| ellai a răspuns:

Eu pana acum nu am vazut la stiri niciun emo care sa se fi taiat cu lama tongue, dar cred ca unii se arunca de la balcon din pacate.

| delia_9230 a răspuns:

Ba deci sunt satula de astia care isi dau cu parerea fara sa stie despre ce vb.in primul rand daca cineva se taie nu inseamna ca vrea sa atraga atentia
e doar un mod de a se razbuna pe sine pentru greselile facute si pentru neputina in unele cazuri
si eu m-am taiat si nu e pentru ca vreau sa atrag atentia e din cauza problemelor mele
si maj se taie cu lama pentru ca e mai discreta si nu provoaca o taietura mare...in plus curge sange mai usor

| eeeeeeeeee a răspuns:

Este ieftina.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Daca era o intrebare serioasa, intrebai de ce se taie, nu de ce se taie cu lama.parerea mea ca ei s-ar taia cu orice le este la indemana, si daca lama e accesibila...asa ca...

| blackkrose a răspuns:

Unele pers emo folosec lama pentru a se razbuna p ele insusi deoarece cred ca nu pot fi intelesi de pers din jur. facnd aceste lucruri atrag atentia.

| xtreme a răspuns:

Nu neaparat lama...mai e si cutitu, dar lama e mica, usor de ascuns si fff eficienta(e portbilasmug)...sa stii ca asta e o intrebare bunathinking

| lady love a răspuns:

Pentru ca e mica si usor de manevratbig grin
si provoaca sangerari=>placere emobig grin

| dodo93 explică:

Bine...multumesc...nu vroiam raspunsuri stupide, credeam ca sunteti in stare de ceva mai bun sigh observ ca e o mare distractie o intrebare serioasa...

| dodo93 explică:

Merci de raspunsuri...si eu sunt in mare parte emo dar asta nu ma determina sa atrag atentia cu o vena taiata tongue vroiam sa vad ce credeti despre asta... dar majoritatea va inselati laughing merci oricumwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aparatu electric de ras nu merge rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi las venele sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste persone emo folosesc lama pentru a se taia deoarece este ieftina, ascutita(daca e noua nu ruginita), avand dimensiuni reduse o pot purta la ei fara ca cineva sa isi dea seama (asta in cazul in care vor sa se taie in locuri publice. pe strada in wc sau la scoala ), este subtire si provoaca o taietura mica, in plus nu ai nevoie de prea multe cunostinte pentru a o intrebuinta (de exemplu daca ar vrea sa se taie cu un aparat electric care are cutit ar trebui in prima faza sa stie sa il manevreze )/ oricum eu personal nu ii inteleg pe acesti oameni daca pot fi numiti asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentruca ei adora durerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este rapida si nu apuci sa dai inpoi odata ce ai inceput taietura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poathe ii ajuta sa se elibereze de starea depresiva...thinking j eu mam taiat cu lama pe mana mi-am facut o bratara din "x" dar nu mi-am bagat lama raw nu am avut tupeu apoi mam simtit mi binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai doar nu s-or taia cu drujba laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca atunci se simt ei bine si ca se taie ii fac sa fie speciali