| Malagirewa a întrebat:

De ce e bine sa se desfiinteze cluburile de noapte, barurile si discotecile fiind inlocuite cu biblioteci/cafelene?(Va rog argumente chir daca nu sunteti de acord ) FUNDA :*

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Deşi sunt împotriva acestora, părerea mea este că nu trebuiesc desfiinţate.
Ai prefera să se adune toţi acasă la cineva şi să facă gălăgie? Ar deranja vecinii cu muzica şi ar lăsa în urmă doar gunoaie, sticle de bere şi pachete de ţigări.
Aşa, au un spaţiu special pentru astfel de persoane care preferă distracţia.

| Mayar a răspuns:

Grea intrebare big grin Daca s-ar desfiinta, nu ar mai fi betivani, tarfe gen feminin simasculin, ar avea mai putina prostie,,,,,,,,,, pfoai! Ar fi ceva de neconceput! O revolutie!

| Wehrmacht a răspuns:

De obicei astia care stau cu nasu' prin carticele sunt astia ca tine care vin cu ideile astea cretine care nu fac decat pagube.Crezi ca poti interzice ceva? Nu, poti face acel ceva ilegal da' nu inexistent.Rezultatul? Contrabanda cu alcool, discoteci amenajate ilegal si daca tot nu te verifica nimeni mai bagi si cateva pliculete cu droguri pe acolo sa fie distractie buna.

| T0T a răspuns:

Nu sunt de acord. Avem nevoie si de alea. Sau cel putin unii dintre noi.

| Voidwithin a răspuns:

Ar da faliment acele biblioteci, macar cluburile scot bani.
Degeaba ai 100 de carti daca n-ai interes in a citit macar 1.
Degeaba ai un teren de football daca tu nu joci football.

| Honeyyy a răspuns:

E bine pentru o imbunatatire a mentatilatii omului si atat. Insa asta cum nu se va intampla niciodata, zic sa ciocnim un pahar de whiskey big grin

| MitchAlpaca a răspuns:

Deoarece,cluburile nu te ajuta cu nimic, in schimb biblioteca, da.