| lykkeli a întrebat:

De ce e importanta lectura pentru tine?

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Asta-i tema la română, nu? Nu de alta dar și eu a trebuit să fac o compunere de genul mai de mult...
Oricum, nu e importantă ci e doar un hobby.

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu e

| mariamarybu a răspuns:

Citesc,deoarece cartile ma duc intr-o lume cu totul difeita de a noastra, o lume pe care ni-o imaginam nu numai cu mintea, dar si cu sufletul si inima. o carte este plina de magie.

| alintush15 a răspuns:

Salut. Citind eu imi imbunatatesc vocabularul, devii un om cult. Pur si simplu te dezvolti ca personaliatete. In unile moment intre in rol si te ajuta in unele situatii din viata!

O seara buna!

| alexa88 a răspuns:

Ca sa te cultivi!

| irinutza64 a răspuns:

Pentru mine lectura e importanta, deoarece imi dezvolt ratiunea, vocabularul. printr-un cuvint ma invat a citi corect si expresiv!