Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754744intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
14 Sep
SATI 257.296AFISARI
125.248VIZITE
111.346V. UNICI
26 August 2009
viorik intreaba:

De ce imi vine menstruatia de 2 ori pe luna?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    26 August 2009 14:03
    danutza a răspuns:

Ori raceala ori infectie... da fuga la medicul ginecolog ca nu e ceva normal
    Bafta

• 13 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 August 2009 20:20
    Brigaela a răspuns:
    Cred ca e mai degraba o dereglare hormonala. Trebuie sa te duci neaparat la ginecolog cat mai repede.
  • 23 Iunie 2010 22:26
    Elianna a răspuns:
    Poate fi la inceputul si sfarsitul acelei luni. Si este normal, daca s-a scurs macar 25 de zile intre ele.
  • 26 August 2009 14:06
    JackieSue a răspuns:

Pai daca esti la inceputul menstruatiei(adica daca ti-a venit de vreo 2/3 luni) asa se intampla la unele fete pana se regleaza, daca ai de mult aceasta problema e probabil o infectie.Intreaba-ti mama si du-te la ginecolog.
  • 26 August 2009 17:00
    vykkusor a răspuns:
    Chiar daca nu ai curaj, sfatul meu este sa te duci la medic.Sincer nu o sa-ti para rau! Bafta
  • 26 August 2009 14:04
    Andreea24 a răspuns:
    In mod frecvent? Se mai poate intampla sa iti vina la inceputul lunii(1-2) si apoi la sfarsit (30-31). Daca se respecta intervalul de 28-30 de zile e ok. Insa daca nu, mergi la un medic ginecolog si fa un control. Succes.
  • 26 August 2009 14:28
    kretzulina21 a răspuns:
    Si eu am trecut prin aceeasi problema.am tot amanat sa ma duc la ginecolog pentru ca nu imi place sa merg acolo. dar nu e de joaca.sanatatea primeaza. mi-au dat niste pastile de intarire si apoi am continuat cu anticonceptionale.acum numai am probleme. cel mai bun sfat du-te la ginecolog.
  • 12 Octombrie 2009 13:10
    Raspuns anonim:
    Si mie mi s-a intamplat des, dar nu am fost la medic. mi-e aiureathinking daca mi se mai intampla o sa merg, cu siguranta. Tu ai fost?
  • 30 Noiembrie 2009 16:56
    Raspuns anonim:
    Da si mie mi s-a intamplat dar mi-e groaza sa merg:-s...banuiesc ca e o raceala ceva thinking
  • 27 Ianuarie 2010 18:54
    Raspuns anonim:
    Si eu patesc la fel.Am fost la doctor si mi-a zis ca nu e normal, e posibil sa fie infectie ori candidoza vaginala care e tot o infectie dar mai agresiva ca infectia normala la asta exista si dureri de ovare foarte mari si dureri in zona coloaneii si rinichilor. Trebuie neaparat sa mergi la medic si o sa iti dea reteta.Eu am luat reteta am luat pastilele si dupa ce am luat pastilele nu mi-a mai venit doaua luni si mi-a zis doctoru ca e normal fiindca iti regleaza menstruati.
  • 25 Aprilie 2010 23:13
    Raspuns anonim:
    Eu cred doar ca o delegrare hormonala, si mie mi s-a intamplat luna asta mi_a venit pe 10 si apoi pe 24 e cam bizar dar sper sa nu se mai intample ca merg la ginecolog.sad
  • 23 Iunie 2010 20:27
    Raspuns anonim:
    Sa sti ca si mie mi-a venit luna trecuta tot de 2ori pe luna. Probabil e o dereglare hormonala. Mama imi zicea ca e ceva normal, pentru ca am 1an- 1an si ceva de cand mi-a venit si nu am de ce sa ma ingrijorez, asa ca nu iti mai face probleme si relaxeaza-te. Dar totusi te poti duce la un ginecolog. Eu nu am fosthappy ca ma simt jenatalaughing oricum Bafta!
  • 14 Iulie 2010 20:10
    Raspuns anonim:
    Am si u o intrebare daca mi-a venit d 2 ori in luna asta. se poate sa fi ramas...
  • 15 Februarie 2011 20:40
    Raspuns anonim:
    Si eu patesc la fel straight face