| viorik a întrebat:

De ce imi vine menstruatia de 2 ori pe luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza a răspuns:

Ori raceala ori infectie... da fuga la medicul ginecolog ca nu e ceva normal
Bafta

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca e mai degraba o dereglare hormonala. Trebuie sa te duci neaparat la ginecolog cat mai repede.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate fi la inceputul si sfarsitul acelei luni. Si este normal, daca s-a scurs macar 25 de zile intre ele.

| Andreea24 a răspuns:

In mod frecvent? Se mai poate intampla sa iti vina la inceputul lunii(1-2) si apoi la sfarsit (30-31). Daca se respecta intervalul de 28-30 de zile e ok. Insa daca nu, mergi la un medic ginecolog si fa un control. Succes.

| JackieSue a răspuns:

Pai daca esti la inceputul menstruatiei(adica daca ti-a venit de vreo 2/3 luni) asa se intampla la unele fete pana se regleaza, daca ai de mult aceasta problema e probabil o infectie.Intreaba-ti mama si du-te la ginecolog.

| vykkusor a răspuns:

Chiar daca nu ai curaj, sfatul meu este sa te duci la medic.Sincer nu o sa-ti para rau! Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat des, dar nu am fost la medic. Mi-e aiureathinking Daca mi se mai intampla o sa merg, cu siguranta. Tu ai fost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat dar mi-e groaza sa merg:-s...banuiesc ca e o raceala ceva thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel.Am fost la doctor si mi-a zis ca nu e normal, e posibil sa fie infectie ori candidoza vaginala care e tot o infectie dar mai agresiva ca infectia normala la asta exista si dureri de ovare foarte mari si dureri in zona coloaneii si rinichilor. Trebuie neaparat sa mergi la medic si o sa iti dea reteta.Eu am luat reteta am luat pastilele si dupa ce am luat pastilele nu mi-a mai venit doaua luni si mi-a zis doctoru ca e normal fiindca iti regleaza menstruati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred doar ca o dereglare hormonala, si mie mi s-a intamplat luna asta mi-a venit pe 10 si apoi pe 24 e cam bizar dar sper sa nu se mai intample ca merg la ginecolog.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si mie mi-a venit luna trecuta tot de 2ori pe luna. Probabil e o dereglare hormonala. Mama imi zicea ca e ceva normal, pentru ca am 1an- 1an si ceva de cand mi-a venit si nu am de ce sa ma ingrijorez, asa ca nu iti mai face probleme si relaxeaza-te. Dar totusi te poti duce la un ginecolog. Eu nu am fosthappy ca ma simt jenatalaughing oricum Bafta!

Alte răspunsuri
| kretzulina21 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi problema.Am tot amanat sa ma duc la ginecolog pentru ca nu imi place sa merg acolo, dar nu e de joaca.Sanatatea primeaza. Mi-au dat niste pastile de intarire si apoi am continuat cu anticonceptionale.Acum nu mai am probleme. Cel mai bun sfat du-te la ginecolog.