| Dorutzzu a întrebat:

De ce in ziua de azi fetele isi aleg iubitii in functie de popularitatea lor, ci nu de iubirea pe care le-o poarta? Adica am o colega( nu neg ca nu o plac, dar nici curajul de a o intreba nu am) de cand a venit la noi in clasa (1 an) si-a ales drept iubiti toti incultii din scoala. Fiecare dintre ei se despartea de ea dupa maxim 2 saptamani, dupa care isi bateau joc de ea (in modul de a o face de rusine in fata tuturor). Si eu sunt de fiecare data like WTF cand vad cate un copil handicapat de 14-15 ani cum intra la noi in clasa si incepe sa o injure si sa isi bata joc de fosta iubita (acea fata de care va tot povestesc) care nici 14 ani impliniti nu are. Ma rog, nu ma bag in relatia lor si nici nu ma bag in viata ei personala. Din cand in cand o mai ajut si ii dau pe acei baieti afara din clasa sau o consolez dupa ce pleaca, dar ea niciodata nu observa semnele subtile pe care i le ofer. Funda pentru comentariul cel mai OK. Multumesc xD

Răspuns Câştigător
| Armenianeek a răspuns:

Sunt de părere că o mare majoritate din fete vor să fie văzute drept "prietena băiatului ăla cute" sau "uite-o pe iubita lui, ce norocasă!" negândindu-se la consecințe și băgându-se cu un băiat fără să-i cunoască caracterul. E total greșit, doar că fetele nu au răbdare să cunoască alți băieți și își formează doar o prima impresie, de obicei total diferită de adevăratul fel de a fi al băiatului. Da, unele se uită doar la exterior, la părerile altora despre cineva, caută integrare într-o școală, sau multe alte variante.
Gestul fostului e oricum de cea mai joasă speță, dovedind că doar freza-i de el, dar încetul cu încetul o să-l respingă lumea, fii pe pace.
Tu de exemplu ai putea să îi iei apărarea fetei sau să vorbești cu băiatul respectiv ca de la băiat la băiat, cu siguranță fata o să aprecieze gestul și poate, poate o să o tenteze dorința de a te cunoaște.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lipsa experientei in viata

| RAY a răspuns:

Pentru ca asa am evoluat ca specie, mereu am urmat pe cei populari, acei masculi alfa, frumosi, populari care erau vedete in grupul nostru, asocierea cu ei ne face si pe noi populari

| Rapperităă a răspuns:

Asa sunt unele.vor si ele sa devina populare si ar face orice pentru asta. happy