| Vlach a întrebat:

De ce lumea isi face tot felul de tatuaje si piercinguri urate,crezand ca ai face mai "atragatori",de ce sunt atatea crime,furturi in lume in ziua de azi? parca toata lumea ar fi posedata de diavol!
Si in biserici,cati preoti corupti sunt,rar mai vezi prin bucovina,moldova sau izolat, prin munti manastiri micute si curate in care sunt oameni credinciosi cu adevarat...
De ce lumea nu e multumita cu ce i-a dat Dumnezeu...
De ce toti oamenii incep sa creada mai mult in profeti falsi?
De ce au aparut atatea secte, atatia eretici pe lume?
Oare vine sfarsitul?

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa le luam pe rand
1. Tatuaje? Care-i baiu, nu am nimic cu cei care au, e ceva normal
2. Piercinguri? Care-i baiu am 2 cerceii in stanga + 1 in limba.
3.Biserici,preoti? Nu concep sa ajut asemenea 'excrocherii'
4.Lume multumita? dumnezau dat?
Hoho, amice te-ai dus deja prea departe, si incepusei sa imi pari simpatic.Secte? eretici? Insusi voi credinciosi sunteti o secta,slaviti si pupaciti dosu inexistent al unei fapturi imaginare. Sfarsitul? Din partea mea, ducase spre pustiu cei care sunt criminali, violatori, etc. Fi baiat istet, inca nu e prea tarziu sa te destepti, ai cam fost indoctrinat de mic.

| AvalohAlyn a răspuns:

Omul in general e dispus spre greseala, neputincios iar cand se crede cineva se rupe tot lantul. Oricum, oamenii se autodistrug...suntem o specie de lichele.Nu meritam planeta asta, nu meritam nici viata ce este data de la Creator.

| T0T a răspuns:

Nu piercing-urile și tatuajele îl fac pe om ci comportamentul. Unora pur și simplu le place și le asociază cu felul lor de a fi și cu caracterul lor. Nu mi se pare ceva condamnabil. Așa cum tu te îmbraci într-un anumit mod, ai propriul stil bănuiesc, așa au și ei un stil anume pentru a se exprima într-un oarecare fel prin vestimentație și alte accesorii.
Cât despre preoți, se vede clar că biserica a ajuns mai mult o afacere deci nu ar trebui să ne mai așteptăm de la prea multe. În ziua de azi majoritatea celor care lucrează în cadrul bisericii au doar o meserie, nimic mai mult.
Nu prea cred în faza cu profeții falși. Adică lumea a început să fie foarte sceptică la tot, și la profeți fie că îi consideri falși sau nu.
Fiecare are propriul drept de a crede în ce vrea și de a-și forma un cult în codiții legale. Având în vedere că orice religie din lumea asta are și MINUSURI nu este deloc condamnabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un tatuaj sau piercing asta nu inseamna ca esti posedat, dar ai zis bine "tatuaje urate", caci sunt unii care si-l tatueaza pe d---u. Ai dreptate lumea chiar este condusa de diavol, el face sa mearga lucrurile din ce in ce in mai rau pe pamant, pentru ca stie ca mai are putin timp, adica va fi distrus. Nu cred ca Dumnezeu mai rabda mult, sper sa intervina in curand si sa ii dea fiecaruia ce merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preoti sunt corupti si pedofili pentru ca scopul lor e de castig nu de a-i da glorie Lui Dumnezeu, prin urmare biserica nu e condusa de Dumnezeu. Se vede din ipocrizia conducatorilor si a enoriasilor.Multa lume e confuza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine niciun sfârșit...
Așa sunt oamenii de când au apărut... Mereu să pară altfel, mereu vrând să impresioneze.
Din totdeauna a existat corupție în orice domeniu. Biserica e o afacere bănoasă, era imposibil să nu fie și aici corupție, oricât de "ai grijă că te vede ăl' de sus".
Și la fel și sectele... majoritatea au apărut din contradicții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce "bunul" tau dzeu sta si freaca menta si nu face ceva impotriva? nu vad rostul sa va mai rugati la el daca tot nu da 2 bani pe voi, ( ma refer la cei care cred in asa ceva )

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Meriti fundita love struck

| Vlach explică (pentru anonim_4396):

Nu Dumnezeu face asta, bine...el ne mai testeaza, dar relele din lume sunt din vina Diavolului si a noastra.
Lasa, ca nici Dumnezeu nu cred ca mai rabda mult, dupa cum a spus si readetot

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlach):

Iti trebuie alta pereche de ochelari baietas. nu am zis ca "dzeu e de vina" am zis ca in caz de exista, nu face nimic impotriva. stii cand se petrece un viol si tu treci pe langa fara sa ajuti acea femeie? cam asa sta treaba si cu dzeu, sta si se uita si nu face un rahat. si desigur ca religiosi il pupa in dos oricum, si cica e bun. de ce e bun? ca nu face nimic? mda, ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine baiete, dupa Biblia ta sa stii ca nu ai voie sa judeci. In concluzie o sa ajungi in iad :p. Seems legit.

| L1feDRAIN a răspuns:

Da, daca toti oamenii "o sa isi iasa din minti" va fi sfirsitul. Sau altceva. nu prezic viitorul, dar sunt de acord cu ce ai spus tu.