| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea persoanelor vor sa te controleze?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate asemenea persoane isi doresc sa aiba putere si considera ca doar in acest mod o au.

| WaterDrop a răspuns:

Din cauza frustarilor si a nesigurantei in propria persoana. Falsa impresie de control ii face sa se simta mai puternici.Ne place sa fim stapani pe viata noastra si tot ce se petrece in ea, asadar acelasi lucru il vom face si cu persoanele din ea in mod constient sau nu.Insa nimeni nu te poate controla daca nu permiti tu acest lucru.