| mardeamor a întrebat:

De ceva timp ma cam doare urechea uneori asa aiurea de ce oare? si ce ar trebui sa fac ca ma trezesc aiurea asa cand casc cu o durere sau asa din senin cand mestec...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna, poate să fie amigdalitele si rezonează durerea in ureche, sau măseaua de minte si tot asa durerea o simti pină in ureche, deci mergi la dentist mai întîi si vezi măseluța de minte, sau altă măsea care este in spatele gurii chiar lîngă ureche, ce vîrstă ai? Multă sănătate. Sărut mîna!

| RareşTPUro a răspuns:

Ai otita. Mergi la medicul de familie sau la spital sa-ti dea un tratament. Daca nu o tratezi la timp, risti sa ramai fara auz. Si eu am avut otita prin 2013 si am tratat-o din a 2a zi de cand imi incepuse.

Este o durere dinaceea ca si cand te-ar sageta brusc. Asa e?

Răspuns utilizator avertizat
| mardeamor explică:

Veratpu ma doare cand casc sau mestec daca stau pur si simplu nu ma doare deloc asta se intampla aproape numai noaptea..si simt ca e o durere in fundul urechii.