| CherciuIonica1997 a întrebat:

De ceva timp ma gandesc la o fata.Suntem colegi,ne intelegem bine, am fost iubiti si ne-am despartit pe cale amiabila(asa cred eu).Am vorbit cu ea de putin timp in legatura cu ceva.Era vorba ca va veni la mine sa ne uitam la un film iar ea mi-a zis ca o sa vina, mi-a promis etc...Cum pot sa ii reamintesc de asta intr-un mod elegant si sa o conving sa vina?
As prefera raspunsul unei fete happy

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Intreab-o care este genul ei de film preferat. Poarta o conversatie cu ea. Si spune-i cam asa dupa aceea : ''Stii, as vrea sa-ti propun daca vrei sa vii pe la mine sa vizionam un film. Vreau sa petrecem timp impreuna fara alte obligatii.Ti-am mai spus acest lucru si mi-ai promis.Ar fi foarte dragut daca ai face asta, nu te costa nimic si nici nu am vreun gand rau cu tine, doar am avut o relatie impreuna.''

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă îi pasă își va aminti sigur, dacă nu las-o să își vadă de drum. Uit-o.

| SkyPilot a răspuns:

Cele mai multe fete se asteapta ca vor fi presate sa faca sex atunci cand sunt invitate la un baiat acasa. Poti sa ii amintesti in treacat ca invitatia ta ramane valabila, dar nu incerci sa o "convingi". Daca o face uitata, inseamna ca s-a gandit mai bine.