| MaeRii a întrebat:

De credeti ca unele persoane nu au prieteni? Atunci cand va plimbati pe strada si vedeti alta persoana trecand pe langa voi, ce faceti:o priviti gandit ceva despre ea sau nu bagati de seama nu va intereseaza?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Unele persoane nu au prieteni pentru ca sunt tematoare. Constata ca riscul de a le fi tradate asteptarile sunt cu mult mai mari decat sansa de a gasi un prieten loial.
Am obiceiul sa incadrez persoanele intr-o anumita tipologie si gasesc pe cineva pe care cunosc si care spun eu probabil ii seamana ca fel de a fi.
Insa nu fac asta cu fiecare persoana.
La un moment dat imi fuge gandul, imi aduc aminte de ceva ce trebuie sa fac sau am facut/ mi s-a intamplat in trecut. Si raman acolo.

| MarianWLF a răspuns:

Personal nu imi pasa de nimeni.

| persseuss a răspuns:

Majoritatea persoanelor nu au prieteni, deoarece este o perioada in care timpul e esential si nu prea mai avem timp de prieteni ci doar de propria persoana, devenim egoisti.
altii nu au prieteni ca sunt timizi
altii ca nu au abilitati in comunicare
e un subiect lung si complex

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pe langa cate sute de mii de persoane am trecut... mi ar fi luat enorm de mult timp sa ii analizez pe toti

| aculaR18 a răspuns:

Sunt unele persoane care nu au prieteni din cauza mai multor motive: frica, timiditate, lipsa de incredere, familia... Trec prea multe persoane pe langa noi si ar fi destul de obositor sa fi atent la fiecare in parte, de aceea ne rezumam doar la aspectul fizic, la gesturi, la limbaj pentru a ne face o impresie despre respectiva.