| ¨˜”°º•♥ღ¡Lﻵ ღ♥•º°”˜¨ a întrebat:

De mai mult timp a inceput sa-mi placa foarte mult un baiat din clasa mea. Atunci cand mie imi place de un baiat, incep sa-i scriu sms-uri, asa am facut si cu el. Din fericire mi-a raspuns foarte repede la sms si a folosit si kiss. Fosta lui prietena, care este, de fapt care a fost una dintre cele mai bune prietene ale mele, incearca sa ma traga de limba de fiecare data cand are ocazia si imi spue ca asa vorbeste el cu toate fetele. Asa zisa mea prietena s-a aliat impotriva mea cu o fosta de a lui care este innebunita dupa el si dupa fratele lui mai mare. El vorbeste foarte mult cu aliata prietenei mele prin sms iar cand nu-ni raspunde mie la sms stiu sigur ca vorbeste cu ea... In ultimele doua zile nu mi-a mai raspuns la sms-uri.nu stiu ce se intampla cu el! Noi la scoala suntem foarte buni prieteni si mi-a spus ca ii place mult sa vorbeasca cu mine. Nu stiu de ce nu-mi mai raspunde. Poate o fi cu aliata prietenei mele care i-a interzis sa vorbeasca cu mine? Pentru ca sms-uri are si alt ceva nu s-ar fi putut intampla. Poate s-a suparat pe mine din nu stiu ce minciuna inventata de prietena mea? Va rog ajutati-ma si sfatuiti-ma in acelasi timp cum i-as putea arata ca il plac.

2 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Daca traiti aproape fa tot posibilul sa te intilnesti cu el si ii spui ca il placi, il intrebi ce se intimpla cu el, daca l-ai suparat cu ceva, si asta tot.Bafta!

| Lenush a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca iti place de el si gata! daca ii pasa de tine cu adevarat va ramane cu tine daca nu, inseamna ca nu merita osteneala. Tine minte de la mine, iti spun din proprie experienta ca nu merita sa suferi pentru nici un baiat. Bafta!