| Maradona75 a întrebat:

De obicei voi gesticulati cand vorbiti?

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu prea. Folosesc intr-o masura destul de mica gesturile intr-o conversatie, iar atunci cand se intampla, acestea nu sunt foarte ample sau evidente.

| IsabelaIssa a răspuns:

Da, dar nu exagerez.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu. Numai cand sunt nervoasa sau omul e surd sau prosthappy.

| Jipa95 a răspuns:

In unele cazuri, unii gesticuleaza atunci cand vorbesc, deoarece in acest mod stiu exact despre ce vorbesc. In alte cazuri, gesticulatiile sunt si metode de manipulare a oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Voidwithin a răspuns:

Nu.

| Piratul10 a răspuns:

Pai eu o fac

1.e un mod mai inteligent de a comunica(cel putin asa cred eu)
2.omul înțelege mai bine si crede ca chiar știe Despre ce vorbesti

3.si imi si placewinking

| Me01 a răspuns:

Nu

| ??? a răspuns:

Depinde de situatie, ..adica atunci cand sunt nervoasa Gesticulez indruna sau imi musc buza, rareori cand sunt stresata gesticulez. Dar tu? laughing

| Bitextual a răspuns:

Doar atunci când nu-mi găsesc cuvintele potrivite sau am un lapsus gesticulez excesiv cu mâinile.