| anonim_4396 a întrebat:

Deci am dat bacu si textul meu argumentativ suna cam asa, as dori sa vad cam ce punctaj pot lua :

Cu totii stim ca lectura are un rol important in viata noastra si in pregatirea tinerilor pentru viitor.

Un prim argument ar fi faptul ca un om care nu citeste este un om fara cultura si cu un vocabular saracacios. (Am uitat ce am mai scris )

Un al doilea argument ar fi faptul ca odata cu aparitia gadgeturilor interesul elevilor pentru citit a scazut si o modalitate prin care ar putea fi atrasi din nou catre lectura ar fi activitatile de indrumare a lecturii elevilor.

In concluzie deoarece lectura are un rol important in viata noastra, la fel de importante sunt si activitatile alea...

1 răspuns:
| paulmicutz a răspuns:

Da e bun, cum ai scris.