| xalexandraxd a întrebat:

Deci, eu vreau sa ma transfer de la profilul prezent la mate-info, motivul ar fi ca nu m.am integrat in colectiv....eu fiind o persoana mai retrasa, timida. Vreau la mate-info, la alt liceu, mult mai bun decat unde sunt eu in prezent, acolo am si o prietena foarte buna, si imi fac sperante ca o sa reusesc sa ma integrez in acel colectiv. Doar ca sunt varza la mate, chimie, fizica laughing... Insa ma gandeam ca daca as face meditatii la aceste materii, poate as reusi sa le inteleg si sa ma transfer din clasa a 11-a! Voi ce credeti? Cum sa fac sa le inteleg?

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Oh dear. Daca nu-ti plac nu prea ai cum sa le intelegi. Nu e vorba de toceala acolo. Acum nu stiu... poate ca vei afla ca iubesti matematica dar nu i-ai acordat nicio sansa. In schimb, colectivul s-ar putea sa fie mai primitor.
Gandeste-te bine la ce-ti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce te muti la alt profil pe motivul ca nu te-ai integrat in colectiv.Cunosc o fata care a fost din clasa a4 a pana in prezent(a 8 a) cu aceeasi colegi si tot nu s-a integrat. Daca acele materii nu te pasioneaza atunci degeaba mergi pe profilul ala, poti sa ai si 100 de prieteni pe acel profil daca tie nu iti place, ca degeaba te muti...ma intelegi? Poate ca, daca acel liceu este mult mai bun decat cel din prezent, atunci vei invata mai multe, dar pe de o alta parte s-ar putea sa nu faci fata.