| irinuk28 a întrebat:

Deci,în primul rând, please nu îmi săriți în cap datorită întrebării pe care o citiți;))

Ce aveți fraților cu Justin Bieber :-j.Nu sunt eu gen "waiii Justiiiin Bieber, off leșin" :-j,dar nu îmi e rușine să recunosc că îmi place cum cântă, cum arată etc. Mda, am auzit-o pe o fată de curând: "Jesus, Justin Biber-onul, ga*ul ăla, pfaa, ce face, ce drege, drogatul... și câte și mai câte, de îmi venea să îmi smulg părul din cap ~x(, căci nu mai tăcea odată 8-|.Să fim serioși, cred că atunci cand l-a văzut prima dată, săruta ecranul televizorului :-j
.Anyway, sunt sigură că majoritatea care îl comentează aiurea,adorm pe melodiile lui;) (ca să nu spun că adorm cu poza lui sub pernă,căci atunci aș întrece măsura;)) ). Dar, ideea e că nu înțeleg ce au/aveți cu el; nu e nimeni obligat sa îl asculte,să îl vadă etc.V-a făcut ceva personal, sau comentați că mai nou asa e la moda? Că deh, vorba aia, să fiți în rand cu lumea?! De ce nu l-ați criticat și pe Michael Jackson? Era mai bine că atunci când îl vedeați,unii vă puneați mâna la ochi și vă uitați printre degete la el? (Da, da știu,Michael era regele, nu se compară :-j, dar mi-am permis să fac o mică comparație;)) ).

Vă luați de un puști, căruia chiar dacă i-a ajuns faima la cap, are viața lui pe care și-o trăiește cum vrea. Norocul lui că îl doare în c**r de părerile rele din jur, căci altfel nu mai ajungea la poliție de "n" ori și nici nu mai apărea beat prin cluburi etc, ci s-ar fi închis în casă de rușine :-j. Asta cred că vă întărâtă, faptul că nu îl vedeți odată căzut. Invidia asta 8-|.

Ce dacă are vocea nu știu cum și blah blah, căci la o adică, asta i-a adus peste un miliard de vizualizări;).

http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4

În concluzie, dacă și-a "distrus" viața cum cred unii, vă privește, căci voi i-ați dăruit-o, nu știam;)).Mă întreb, oare ce ați face fetelor cărora vi se pare antipatic, dacă ar trece pe lângă voi :-?, dar mai bine nu spun, căci 'v-aș da de gol' :-"!

P.S. M-am adresat cu "voi", "pe voi", celor care se regăsesc în întrebare, așa că nu o luați în nume de rău, e doar simplul fapt că nu vă înțeleg pe unii :-?.

Vă aștept opiniile "drăguțe" >8-.

Răspuns Câştigător
| Mimzy a răspuns:

Bine deci, eu nu comentez in general despre JB, insa pe mine ma dezgusta modul in care s-a prezentat ca si vedeta.A inceput ca si copil(13 ani parca...13 ani?)si apoi apare la 18 ani intr-o masina mare gagiu.Inteleg ca a vrut sa scoata in evidenta modul in care arata si cum s-a schimbat si cat de hot e acum si cate si mai cate, insa a dat inspre penibil din cauza acestei dorint uriase si a ajuns sa arate ca un copil imatur.JB, ca multi alti baieti copilarosi care imi fac greata, incearca sa fie mai matur decat este, sa arate ca este macho si sexy.Lucrurile trebuie luate usor.A facut o singura melodie la 13 ani, sa zicem ca a fost un inceput acceptabil, insa urmatoarele, nu. Si i-am studiat si caracterul, comportamentul:
1)Pe scena, modul in care apare, lasandu-si boxerii la vedere(are cumva impresia ca fetele urla dupa boxerii lui si ce are el in pantaloni? mie mi se face rau cand vad cum se imbraca, cum ACCEPTA cu atata usurinta sa poarte aceste "haine");
2)Arata ca este un needucat,avand un comportament de dobitoc,pisandu-se(scuzati expresia dar chiar asta a facut)in spatele scenei si dandu-se macho in fata politistilor(frate,inteleg ca etsi nervoooss si furioos dar nu incepe sa te dai mare si cocos si sa sari la politisti, daca ai fi destul de destept, ai inceta pentru a evita probleme si mai mari, ei fac legea aici pustiule, nu tu)
3)Inteleg ca e vedeta si e plin de el,toate vedetele ajung sa se mandreasca cu ele insele,insa mi se pare stupid modul in care JB NU are pic de modestie,se crede mult prea tare,pentru stadiul in care este. Vreau sa spuns,fara sa fiu rea sau ceva, ca EL ESTE PESTE TOT PE INTERNET, IN TOATE MEME-URILE, IN TOATE BANCURILE, deci asta da dovada ca nu sunt singura care a observat aceste lucruri la JB.Inteleg ca nu vei fi de acord cu ce am scris.Insa ai intrebat si trebuie sa te astepti si la astfel de raspunsuri,asta am eu cu JB,asta e, este opinia mea, gresita sau nu, imi apartine in totalitate, 100%.Am avut aceste pareri chiar de cand a aparut in stadiile astea, fara sa ma iau dupa showbiz si tabloide.Asta e...NU imi place, deal with it, okay? ^^
Sper ca te-am ajutat si ca acum ai inteles macar o parte din toate motivele pentru care JB este displacut de multa lume. happy

| irinuk28 explică (pentru Mimzy):

Bună,te rog să mă crezi că nu știu la câți ani și-a început cariera muzicală.Nu am postere cu el în casă,nu mă perpelesc toată când îl văd la televizor și alte cele,eu doar îi ascult melodiile, care pentru mine, sunt plăcute auzului.E muzica de adolescenți; unii se regăsesc în ele, alții habar'n-am, eu le ascult de plăcere.Acum,ceea ce face el ce mai contează,dacă iți place muzica lui,iți place și atât. Dacă i s-a urcat toată faima și succesul la cap,asta este, să-și asume. Oricum,stai liniștită,am mai spus ca am postat întrebarea și eram convinsă că se găsesc "criticii" cu remărci răutăcioase și jigniri la adresa mea( dacă arunci un ochi peste întrebări, le vei vedea oh go on ).Dar nici nu ma interesează, persoanele astea se dau mai macho decât criticile lui Justin, cum că el e și mai si. oh go on
Oricum, iți mulțumesc pentru răspuns. Apreciez happy
Pa, pa!

41 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Ai spus numai aberaţii. Aş putea să-ţi critic fiecare frază. Câţi 13 ani ai?

" Să fim serioși, cred că atunci cand l-a văzut prima dată, săruta ecranul televizorului " - Eu când l-am văzut prima dată am crezut că e fată. Arăta ca o transexuală de 12 ani. Ce-i drept, oricine vrea să sărute aşa ceva.

" Anyway, sunt sigură că majoritatea care îl comentează aiurea, adorm pe melodiile lui ". Prostie mai mare nu cred că puteai să spui. Ori îţi place, ori nu îţi place. Crezi că toţi oamenii sunt aşa retarzi ca o puştoaică de clasa a 5a ca să spună că urăsc ceva doar pentru a fi în rând cu alţii? Asta e cea mai mare imbeciltate, să nu poţi să-ţi formezi propria părere. Nu mai arunca pe toată lumea care-l critică în aceeaşi oală pentru că aşa ai văzut tu o mucoasă la şcoală.

" De ce nu vă luaţi de Michael Jackson? " Ce motiv am avea să ne luăm de el? Mai e şi mort. A cântat bine şi nu a avut fiţele lui Bieber. Şi nici fane cu IQ limitat.

" Norocul lui că îl doare în c**r de părerile rele din jur ". Păi dacă tot e el atât de indiferent la părerile din jur, de ce te agiţi atât pe cei care-l critică? că doar pe el în doare-n c*r. Dacă pe el nu-l interesează, de ce te-ar interesa pe tine? Dacă începi să-mi spui că nu ştiu ce cântăreţ e el, şi eu îl critic. Asta nu înseamnă că ies cu o pancardă pe stradă şi strig " îl urăsc pe Justin Bieber" doar ca să-l văd " căzut ".

" Ce dacă are vocea nu știu cum și blah blah, căci la o adică, asta i-a adus peste un miliard de vizualizări ". Dacă îţi vizualizează cineva clipul, nu înseamnă că i-a şi plăcut. Şi cei cărora nu le place cum cântă au vizualizat, că altfel nu ar fi ajuns la concluzia aia. Lumea se uită de curiozitate, nu neapărat că eşti tu mare cântăreţ.

" Mă întreb, oare ce ați face fetelor cărora vi se pare antipatic, dacă ar trece pe lângă voi ". Ce dracu aş putea să-i fac atâta timp cât nu mă interesează existenţa lui? Aş trece pe lângă el şi atât. Ai o concepţie patetică. Tu crezi că oamenii critică şi dacă îl văd în realitate încep să-l lingă subraţ. Ei, alfă că nu e aşa. Dacă susţii că nu-ţi place, nu-ţi place şi gata.

Acum e rândul meu să o zic: nu o lua în nume de rău. Cu excepţia gândirii proaste pe care o ai. De obicei nu mă apuc să-l critic aiurea. Îl critic doar dacă începi tu să-mi spui că nu ştiu cât de ahh e el. Deşi cred că în răspunsul ăsta mai mult te-am criticat pe tine.

| irinuk28 explică (pentru Furculingură):

Da,m-ai criticat pe mine.Dar lasa, e unul mai sus de acord cu conceptiile tale oh go on, asa ca m-am saturat sa ma tot cobor la nivelul gandirii voastre, pentru ca parerile voastre ma amuza, cand vad cum judecatii.De unde ai scos treaba cu mucoasa? O mucoasa, nu cred ca gandea cum gandeste o adolescenta, ma refer in ceea ce priveste intrebarea! Bun, deci, sa o luam usurel. Am 16 ani, nu sunt "mrr" si "ahh" dupa el, tocmai ce am precizat, deci va rog sa cititti cu atentie alteoriwinking. Crede-ma, ma asteptam la raspunsuri jignitoare, asta e, mi-am asumat intrebarea, altfel nu o mai posta, de frica voastra oh go on.
" Să fim serioși, cred că atunci cand l-a văzut prima dată, săruta ecranul televizorului " am vazut cu ochii mei rolling eyes. Cauta si pe youtube,sunt o gramada.

" Anyway, sunt sigură că majoritatea care îl comentează aiurea, adorm pe melodiile lui ". Sunt mai mult ca sigura, asa ca lasa ceea ce faci tu, daca ma refeream special la tine, postam intrebarea pentru tine personal.

" De ce nu vă luaţi de Michael Jackson? ".Mda, ce daca e mort? Vad ca inca iti aduci de aminte de elwinking.

" Norocul lui că îl doare în c**r de părerile rele din jur ". Nu sunt avocatul lui si nici nu ma agit in numele lui.Defapt,nu ma agit delocwinking.

" Ce dacă are vocea nu știu cum și blah blah, căci la o adică, asta i-a adus peste un miliard de vizualizări ".Da,nu imi pasa daca s-au uitat oamenii de placere sau nu,dar avand in vedere ca are atatea vizualizari fata de altii, asta inseamna cevawinking.

" Mă întreb, oare ce ați face fetelor cărora vi se pare antipatic, dacă ar trece pe lângă voi ". Mersi de parere, bravo tie daca ai face asa, ce sa zic oh go on.

Pa, pa!

| irinuk28 explică (pentru Furculingură):

" Eu când l-am văzut prima dată am crezut că e fată. Arăta ca o transexuală de 12 ani. "
Dar tu câți 10 ani ai?
În ce măsura ai tu dreptul sa îl judeci?
Fiecare cum l-a lăsat Dumnezeu.
Crezi ca tu erai mai bună/bun ca el?
Să fim serioși, atât de deștepți și inteligenți vă dați unii, că nu reușiți decât sa va faceți de cacaowinking.
La 15 ani ai lui când l-ai văzut prima dată, sigur vă dădea clasă la unii, asa ca don't tell anyone.

| Furculingură a răspuns (pentru irinuk28):

Parcă ziceai că nu te agiţi. De ce insişti să-mi comentezi la răspuns?
Nu am judecat pe nimeni, mi-am spus părerea despre tot discursul tău. Acum calmează-te.

| Deaad a răspuns (pentru irinuk28):

''Anyway, sunt sigură că majoritatea care îl comentează aiurea, adorm pe melodiile lui ". Sunt mai mult ca sigura, asa ca lasa ceea ce faci tu, daca ma refeream special la tine, postam intrebarea pentru tine personal.''
Ti-am mai explicat ca treaba nu sta asa.Ti-a explicat si Furculingura si tot nu intelegi.

" De ce nu vă luaţi de Michael Jackson? "-Tu realizezi ca Michael Jackson a fost un artist mai bun ca Bieber al tau?

Faza cu rockul, normal.Ca de obicei.Trebuie sa aduceti vorba de el cand va critic muzica.
Rockul nu este o lipsa de energie.Gusturile se discuta pentru ca gusturile pot fi gresite.Nimeni din bransa Justin Bieber nu este cu capul pe umeri.
Nu mai aduceti vorba de ce ascult eu, pentru ca nu e vorba de rock aici, ci de subiectul creat de tine.Deci aparate fara sa compari ce asculti tu cu ce ascult eu.E penibil.

| irinuk28 explică (pentru Deaad):

Nici nu știam ca asculți muzică rock, am vrut să fie un exemplu.Și să ști că e mai bine de 100000000 de ori Justin Bieber, decât niște retardați care arată ca niște sataniști, și nici nu sunt departe de a fi.Să fim serioși, ce oameni normali se vopsesc pe unghii și se măscăresc pentru a scoate niște sunete de toată jena.N-aș asculta rock nici plătită :puke! Mna, vezi gusturile nu se discuta cool.
Bye happy

| irinuk28 explică (pentru Furculingură):

Nu mă agit pentru el, ci pentru mine.Nu ți-am făcut nimic personal să mă jignești așa.Bine,nu mă consider mucoasa și toate cele spuse, dar dacă era una mai mica, cu ce drept o jigneai? Se pare că doar la întrebări de genul va duce și pe voi capul, sa va arătați cât sunteți de deștepți loser!

| Deaad a răspuns (pentru irinuk28):

Daca spui ca e de 100000000 de ori mai bine Justin Bieber decat rockul si ca e muzica de satanisti iti doresc moarte.Scurt.Nu poti compara asta.
Dar nu ma mai obosesc pentru tine.Asa esti si asa o sa ramai.Nimeni nu poate schimba generatia asta de idioti. Facebook-ul, Twitterul si televizorul va prostit in halul asta.
Foarte bine, intoarce-te la Bieber si la manelele tale.Niste jeguri neascultabile pentru ca manelele si Bieber se aseamana foarte mult.Niste jeguri si cei care le asculta.

| irinuk28 explică (pentru Deaad):

praying Doamne, te rog, te implor, da-le minte la unii puppy dog eyes. Mulțumesc la fel.Țin să îi mulțumesc lui Justin că a făcut coadă la standul cu prostie. Sper să merite să stați la rândwinking.La cât de multi sunteți, o să vă strângeți ca la pâine caldă oh go on.
Nici nu trebuie să te mai obosești să răspunzi, căci mie îmi pare rău ca pentru tine. Zău așa, nu mă mai iau la harță cu posedați laughing.

| Cloudless a răspuns:

Cu o astfel de intrebare ai facut un eseu. Mna, oricum, Justin Bieber este copil, relativ subdezvoltat, iar melodiile care le canta il fac de ras, gen, fetele de langa el mereu is mai inalte si el vrea sa para ca le cucereste in timp ce se uita insistent la ele. Deasemenea gesturile lui in public, comportamentul sau la diferite evenimente gen basket, fotbal etc iau facut reputatia sa devina mai rea. Cand incerci prea mult sa devii altceva reusesti de obicei sa strici totul. Cam asta e ideea. Calmeaza-te, e un pusti, nu te gandi prea mult la asta. P.S. esti mai mult decat inculta, toate cuvintele astea in engleza adaugate alandala te adauga cu brio in categoria "piti". Te rog, pune mana pe carti, citeste, lasa messu, facebook-ul si creeazati un alt stil de viata. Si nu mai incerca cat traiesti sa insulti talente ca Michale Jackson, te faci de ras si reusesti doar sa demonstrezi cat de putin iti pasa de versuri si de mesajul transmis. Schimbate tu inainte sa vorbesti de cat de mult te deranjeaza imaginea altuia.

| irinuk28 explică (pentru Cloudless):

Hei, deci în primul rând, crede-mă că nu aș fi vrut să fac un "protest" cum cred unii, pentru Justin Bieber, asta am avut de spus și nu mi-a fost teamă câtuși de puțin de replicile ce o să le primesc.În fine, dragul meu/ draga mea, nu sunt incultă, din moment ce întrebarea îmi este aprobată, nu cred ca are vreo legătura faptul ca am scris în engleză sau nu oh go on.Și wtf? Am scris un cuvânt în engleză, și asta te-a deranjat puppy dog eyes? Îmi cer mii de scuze că nu l-ai înțeles, asta este, pune mâna pe dicționarul de engleza shame on you.În legătură cu Michael Jackson, ți-a adus personal un favor puppy dog eyes, pentru care îl ridici atât de mult în slăvi? Cred ca ai citit întrebarea doar în treacăt, și unde ai văzut că sunt scrise cuvintele 'Justin Bieber' te-ai grăbit să răspunzi cu ceva ce nu are nici o noimă rolling eyes. Apoi ai văzut scrise cuvintele 'Michael Jackson', dar din păcate n-ai înțeles mesajul.Eu nu l-am jignit pe Michael, era doar o comparație ce nu avea legătură cu stilul muzical, îl admiram, dar chiar dacă aș fi făcut-o,care era problema? N-am dreptul la opinii? raised eyebrows
Și pe scurt,cred că tu ar trebui să te schimbi, adică, nu vreau sa te jignesc dar pari de pe vremea comunismului, asa că treci și asculta Fuego și Irina Loghin. \m/
Pa, pa wave.

| Jipa95 a răspuns:

Nu-mi place frate de el si. Nu-mi place vocea lui, melodiile alea modificate, si etc. Cred ca daca il pui sa cante fara nici un instrument, le-ar tiuii timpanele! laughing
Haters be like! laughing

| irinuk28 explică (pentru Jipa95):

Mna, nu știu, i-a pune-l sa îți cânte fără instrument, apoi să îmi spui cum a fost day dreaming.
Pa, pa oh go on

| Duucu a răspuns:

Da pe tine te-am deranjat cu ceva? Stai in banca ta.

| irinuk28 explică (pentru Duucu):

Altul care se bagă în seamă fără rost rolling eyes. La ce te referi, nu te supăra că te întreb?

| Duucu a răspuns (pentru irinuk28):

Eu cred ca tu te bagi fara rost. Spui ca noi ar trebui sa stam cuminti, atunci si voi sa faceti la fel, nu sa va aratati frustrarile pe un site de intrebai care ar trebui sa aiba doar raspunsuri obiective. (cel putin... ar trebui)

| irinuk28 explică (pentru Duucu):

Pai da,ar trebui sa aiba raspunsuri obiective,dar ce sa le ceri la unii. Adica,uita-te si tu: unul imi doreste moartea oh go on, altul ma jigneste, ca sa para inteligent si tot asa. Asa ca nah, ce sa le ceri la unii. Vrei sa le multumesc? Ma rog, crezi ca mai conteaza ca intervi si tu acum cu opinia ta?! Deloc, dar na sa ai si tu un raspuns sau nu stiu, dar in orice caz, frustati sunt cei care isi baga coada unde nu le fierbe oala. Vrei sa faci parte din aceeasi categorie?

| Duucu a răspuns (pentru irinuk28):

La o intrebare subiectiva, si raspunsul e la fel.

| irinuk28 explică (pentru Duucu):

Atunci radpunde in legatura cu intrebarea, nu mai fi avocatul nimanuiwinking
Pa, pa

| Deaad a răspuns:

Justin Bieber este un copil care a dat peste noapte de toata faima din lume. Vocea lui,caracterul lui, fanii lui si pitipoancele care viseaza ca fac sex cu el, toate lucrurile astea ma fac sa il consider un om care nu are nicio treaba cu muzica.El nu face muzica ascultabila, mie imi vine sa imi dau pumni cand il aud.
E o prostie sa spui ca cineva care critica si displace un artist(Justin Bieber este un pseudoartist), il asculta in realitate.Ori nu-ti place ori iti place.
Mie nu mi se pare ca e de placut ce canta el.

| irinuk28 explică (pentru Deaad):

E parerea ta, ii ascult melodiile cu placere, dar asta nu inseamna ca sunt o fana infocata.La fel pentru mine, muzica rock, mi se pare o risipa de energie, timpane sparte si cosmaruri noptile, dar asta e, gusturile nu se discuta.
Mersi de raspuns happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit pana "Ce aveți fraților cu Justin Bieber " prea mult ar fi pierdere de vreme. Dar sa iti zic eu de ce, un papa lapte ca asta a ajuns cunoscut datoritate fetelor de 14 ani care l-au facut "popular" dar el cand are sansa isi bate joc de ele. Exemplu, s-a intalnit in nu stiu ce statiune cu un grup de "fane" care vroiau sa ii se alature si el a zis " ce sa fac eu cu niste vaci ca voi". Tot in ziua aia s-a dat cu nu stiu ce anume si cand sa plece nu a platit ca vezi domne el e justin. Cu imputiti deastia m-am saturat eu sa ii vad, asa ca... oricum numai fetize de 13 ani il asculta, cineva cu putin repsect de sine nu astula un papa lapte. numai zic acum, sta si se pisa in galeti sau se da mare in fata camerelor ca sa mai apara la tv. bine macar ca in 5 ani nu o sa mai stie nici dq de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

love struck mami tuta uena dale cur smug

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Româna,e grea? Întrebarea e în română, răspunsul e din alt filmwinking

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Și ce-i cu asta raised eyebrows?

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Nimic, imi place cum se imbraca, atat laughing.

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Mda, se îmbracă foarte cool cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://blurbrain.com/wp-content/uploads/2013/01/JB-GAY-2.jpg

Whoa, cum mi-a ieşiiit întrebarea asta în faţă.
Furcu s-a certat pentru prima dată cu cineva.
Uau. Acum că m-am mirat destul, mă poţistrângedegât pentru poza de mai sus.JB E GAY, YAY.

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Mda, poza chiar dovedește multe oh go on.Mna, păi "furcu" își găsește nașul dacă îl cautăwinking.

| Teardrop a răspuns:

Nu îmi pasă de Justin Bieber. E și el un om, n-am de gând să susțin că-l urăsc sau să-i doresc moartea sau ceva de genu'. Ok, recunosc, am râs când am văzut că aproape că i-a tras una Orlando Bloom, da' mi se pare exagerată chestia cu "SĂ MOARĂ! SĂ MOARĂ!"

În orice caz, nu suport muzica lui, nu e genul meu, nu-l ascult, şi pentru mine e ca şi cum n-ar exista.

Da' să-l compari pe Justin Bieber cu Michael Jackson e de neconceput. De ce nu l-am criticat? Michael Jackson o fost criticat cât pentru 20 de vieţi. Câte poveşti s-o inventat despre el, nimeni nu mai ştie. NU îţi permiţi să faci o comparaţie de genul. NIMENI nu îşi permite.
Michael Jackson a fost idolatrizat de femei ca un zeu, şi când era tânăr arăta bine (bolile de care suferea, oboseala, presiunea presei şi a populaţiei l-au făcut să arate aproape ca un mort).
Vocea lui Michael Jackson a fost de neegalat, şi faptul că bieber a încercat să facă moonwalk în videoclipu' de la baby e de-a dreptul scârbos.
Pur şi simplu nu poţi compara e cineva precum e Michael Jackson, a cărui nume se va găsi în cărţile de muzică în vreo 15 ani, cu cineva ca justin bieber, care probabil ca va muri de-o supradoză şi toată lumea îl va uita.

| irinuk28 explică (pentru Teardrop):

NU l-am comparat pe Michael Jackson cu Justin Bieber, în funcție de vocea și muzica lor.Văd că asta ați înțeles toți.Ei bine dragilor, alteori citiți cu atenție, căci cred că m-am făcut destul de înțeleasă și nu cred că am specificat pe undeva cum canta fiecare și cum e vocea lor etc.

| Lαrisα a răspuns:

Meh... eu chiar adorm pe melodiile lui. laughing

| kyliejenner a răspuns:

Justin e un artist foarte talentat si il doare in cur de parerile altora :*

| Mrme a răspuns:

Eu una nu am nimic cu Justin Bieber dar stii cum e, aici e si acel caz :,, Vai, tu asculti manele? si fie ca vrei sau nu negi desi poate asculti. Am dat un simpu exemplu(nu ma criticalaughing) Sau mereu ma intreba? Ce are toata lumea cu Fuego? Sau cand mai auzeam despre el glume, radeam pentru ca le spuneam persoanele cu care imi petreceam majoritatea timpului. Traim intr-o lume in care fie ca vrem fie ca nu vrem purtam niste,, masti'' pe care le dam jos doar in momentul in care suntem in casa(ma refer la mastile din punct de vedere artistic : negarea unui stil de muzica ascultat, negarea idolatrizarii unei vedete etc.) Deci, acest Bieber poate e apreciat in inimile noastre datorita faptului ca s-a ridicat,, pe piciorele lui'', dintr-un simplu baiat care canta la coltul strazii cu o chitara sa ajunga in marile topuri, e de invidiat. In concluzie, avand in vedere numarul vizualizarilor de pe youtube nu puteam sustine ca e un nimeni.
Va rog frumos sa nu ma criticati, eu nu sunt fan Justin Bieber, nu am fost si niciodata nu am sa fiu, eu m-am referit la evolutia lui care e de apreciat. Desi sunt constienta de faptul ca nu trebuie sa fac aceasta comparatie, am sa mi-o asum : si draga noastra Nicole Cherry s-a ridicat foarte repede in topul muzicii romanesti, fapt pentru care o apreciez, deci nu trebuie sa gandim numai cu capul, uneori e bine sa ai gandim si cu inima. Deja m-am lungit si sper sa nu va fi suparat pentru tot ce am zis, sa nu credeti ca sunt o fana infocata sau mai stiu eu ce ( cum sunt fetele din ziua de azi disperate dupa Violetta, desi sunt constienta ca nu este un exemplu bun pentru noua generatie : adica ii place de doi in acelasi timp, isi minte tatal si nu mai stiu ce chestii ) Imi cer iar scuze pentru roman.
Deci, eu cred ca Justin si-a stricat imaginea cu drogurile si bautura, stricandu-si toti anii de munca pentru a fi,, cool''.
Tin sa ma repet : nu ma criticati ca eu nu tin cu nimeni, doar am comentat cariera sa artistica fara sa stiu detalii prea multe despre viata lui.

| irinuk28 explică (pentru Mrme):

Bună, da recunosc, ascult manele din când în cândhee hee. Stai liniștită, cei care te pot critica, nu sunt nimeni alții decât cei cărora li se urca Bieber la cap rolling eyes.
Mulțumesc pentru răspuns happy.

| cscurtoiu a răspuns:

Nici eu nu sunt înnebunită după el, dar îi ascult melodiile cu drag. Nu suport când cineva îl face în toate felurile. E tânăr, face tâmpenii, ca oricare dintre oameni.Și nu poți spune că nu are voce, pentru că, până la urmă, vocea lui l-a adus unde este acum. Nu degeaba are milioane de fani în toată lumea.

| irinuk28 explică (pentru cscurtoiu):

Îs sfârșit cineva care înțelege >big grin