| Maryn20 a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul eu sunt Mihai am 16 ani, baiat inteligent bine crescut si amuzant. In urma cu doua saptamani am inceput sa vorbesc cu o colega de clasa. In scurt timp am inceput sa flirtam unul cu altul si sa vorbim zilnic pe fb. Acum o saptamana am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea iar ea a zis ca da ma place foarte mult dar trebuie sa asteptam pana la vara din cauza unor probleme. Am acceptat in continuare discutam pe fb si chestii. Dar acum cateva zile prietena ei cea mai buna a ei care e prietena si cu mine (fratele meu este iubitul ei) mi-a spus ca ea in continuare ar placea un baiat dintr-o clasa mai mare. Acel individ nici macar nu o baga in seama sau sa fi vorbit cu ea, dar ea inca il place si vrea sa ma lase pe mine pentru el. Nu inteleg, eu ma port frumos cu ea, o fac sa rada dar tot il place pe acel individ car nu vorbeste? De retinut a zis ca si pe mine ma place dar pe ala mai mult. Cum o pot face sa-si schimbe parerea?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fratioare... Mai bine nu-ti bate capu' cu ea...
Acum daca tu vrei sa fii pe locul 2 si sa se desparta de tine la prima sansa de a fi cu alt baiat de care i-ar place mai mult decat pe tine, e treaba ta.

Nu stiu ce ai face tu, dar eu nu as accepta sa fiu "rezerva" unei persoane.

| WaterDrop a răspuns:

Aaa, ti-ai dat singur raspunsul la problema sa stii happy

"eu ma port frumos cu ea". Invata sa nu le mai pupi in fund prea mult, pentru ca te vor lasa pentru cel care ii ofera si alte sentimente decat cele de servitudine.Au prietene pentru asta.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Tot ce poti face este sa ai rabdare si sa fii la fel de amuzant ca pana acum. Cu putin noroc, celalalt ar putea sa dea gres si s-o dezamageasca. Tu ai putea fi consolarea si urmatoarea ei optiune. Oricum, tine cont ca nu trebuie sa o sufoci, pentru ca o vei face sa se distanteze de tine. Bafta multa, Mihai!winking

| Maryn20 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Maine din cate am inteles imi va da vestea... nu stiu ce as putea sa ii spun sa o conving sa isi schimbe parerea.
Celalat are deja o prietena aparent dar ea tot are crush pe el.Ea il stie decat fizic nu il stie si psihic..Stiu sigur ca daca s-ar cupla cu el ea nu ar rezista pentru ca e tipul ala de golan nemernic...nu vreau sa se ajunga acolo.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns (pentru Maryn20):

Daca el e un golan nemernic si ea nu vede, s-ar putea sa aiba si ea o problema... Partea buna e ca nemernicu' are prietena. Deci bafta in continuare!