| OoKidaLoveoO a întrebat:

Deci uitati cum stau lucrurile:
Imi place de un baiat dar imi este ff rusine de el.Este cu 3 ani mai mare decat mine.Cand il vad pe drum imi este rusine si ma ascund dupa prietenelemele sau o iau inapoi sau pe altundeva.La scurt timp dupa ce m-am tot ferit de el prietenele mele au zis ca el a observat ca il evit(logic).A crezut ca nu il suport.De fiecare data cand reusea sa ma vada eu il ignoram, pentru ca nu puteam nici sa ii spun ceau.Cand vorbeam cu el obrajii mi se faceau rosii.Deci cesa fac? De unde sa stiu daca ma place pentru ca eu cred ca el crede(=]])ca nu exist.Este posibil asa ceva? Sa ma placa chiar daca sunt cu 3 ni mai mica decat el? Apropo inca ceva:
de curand a avut o relatie, clasa luifiind langa clasa mea se mozolea cu iubita lui.Nu am rezistat si am iceput sa plang si am fugit la aie iar toate prietenele mele dupa mine.Cred ca si-a dat seama.Am aflat ca s-au despartit de curand deoarece o fata il placea ff mult.Cred ca este vorba despre mine deoarece am tras concluzia ca parca nu as exista pentru el.Nici nu ma mai baga in seama.Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă ai sta cu el de vorbă, crezi că te mănâncă? Nu cred!
Curaj!
Pa, pa.

| greyhound a răspuns:

Adorabila poveste
Anywhay, trebuie sa iti faci curaj sa vorbesti cu el ca sa stii o treaba :
- daca si lui ii placi, tot va trebui sa iti depasesti timiditatea caci altfel cum veti putea avea o relatie
- e posibil (probabil, zic eu) sa zica "nu" si atunci ai terminat problema

| Urpaniel a răspuns:

E chiar aşa greu să vorbeşti cu el?

| simonafrumoasa a răspuns:

Nu mai fugii de el. Lasa privirile voastre sa vorbeasca. Ma refer sa te tot uti la el sa vezi ce reactie are. Zambestei suptil. (Apropo imi zici te rog cum va cheama?) fi pe langa el ar nu exagerat. nu sta in permanenta langa el. Da s-ar putea sa te placa chiar daca e mai mare ca tine. Gandeste-te de ce nu. Nu-l mai ignora. Nu stiu am atat

| OoKidaLoveoO explică:

Pai da dar prietenei mele ii place de el.Ii bff meu, chiar nu as vrea sa o ranesc.Deja eu am fost cu iubitul ei dupa ce s-a despartit de el.Nu vreau sa nu mai vb cu mine.