| Anonima5555 a întrebat:

Defectul meu cel mai mare este ca sunt prea buna cu persoanele din jurul meu.Ma comport foarte frumos cu toata lumea.In felul asta sunt intotdeauna luata la misto, si multi profita de mine.Intrebarea mea e urmatoarea:cum as putea sa par mai rautacioasa,mai intepata si aroganta? Nu vreau sa devin, doar sa par.Nu vreau sa imi schimb personalitatea.Am nevoie de putina rautate si aroganta.Dar cum fac asta? Doar vreau sa nu mai fiu luata peste picior.....Luati intrebarea ca atare, multumesc!

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu ai ce face. Asa esti tu. Bunatatea ta vine din interior. Cu timpul oamenii vor aprecia ceea ce esti. Acum probabil esti inca adolescenta si de aceea esti luata la misto. Bafta.

| SARKAN a răspuns:

Fata draga viata este o "scena" iar oameni trebuie sa se adapteze pentru fiecare rol care il primesc.nu trebuie sa fii rasutacioasa ci categorica.invata sa iti creezi o masca pentru fiecare anturaj familie, prieteni si colegi.Omul in general este un animal care ii place sa exploateze alti oameni iar unde simt o slabiciune vor exploata la maxim. Bunatatea ta nu trebuie sa o indepartezi ci trebuie sa fii precum un actor sa arati oamenilor numai lucruri ce te pun pe tine intr-o lumina buna ce iti sunt tie in avantaj.