| HkZ a întrebat:

Din ce tara este Selena Gomez?

65 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

America.

| DarQueen a răspuns:

Of doamne, ce intrebari... :-8
Statele Unite Ale Americii(SUA).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America...mai exact s-a născut în Grand Prairie, Texas.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

America, texas.

| Raiden a răspuns:

Nume naştere Selena Marie Gomez
Data naşterii: 22 iulie 1992 (1992-07-22) (17 ani)
Locul nasterii: Grand Prairie, Texas, USA.
Gen muzical: Pop
Ocupaţie: cântăreaţă, actriţă, scriitoare;

Selena Gomez s-a născut în Grand Prairie, Texas. Părintii ei Ricardo Gomez şi Mandy Teefy divorţează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Tejano. Tatăl ei este de origine mexicană şi mama ei este de origine italiană.

Alte informatii: Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriţă şi cântăreaţă americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story şi Programul de Protecţie al Prinţeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records şi a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story şi Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America ai id lui selena gmez?

| retouchan a răspuns:

America-Grand Prairie, Texas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America

| Roxii_5109 a răspuns:

Iraklaughing de unde dumnezo sa fie?! de unde crezi ca vint toate vedetele. jeez.intrebari mai bune nu puteti pune p sitestraight face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din America de Sud

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

York

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In arad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selena gomez e din Londra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selena Gomez s-a nascut in America.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din New York, New York, Sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I am in America

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prost esti normal ca e din sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este din mexic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New york

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca locuieste in America

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S.u.a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din statele unite ale americi (sua).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca selena gomez este din new york

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New york

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Născută în 1992, în Texas, Selena a testat apele showbizului încă din copilărie, dar a cunoscut succesul abia după ce a intrat sub „umbrela" Disney. În 2007, ea a obţinut rolul principal (cel al vrăjitoarei adolescente Alex Russo), în serialul „Magicienii din Waverly Place".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America Grand Prairie, Texas, uitate pe "Wikipedia" si afla mai multe despre ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New York Sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New York Sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma intreb