| criss98criss98 a întrebat:

Draga Tpu..imi place un baiat problema este ca nu stiu daca ma place ...de fiecare data cand vorbesc cu el zice ca suntem foarte buni prieteni...mi-a spus de multe ori ca ma place insa nu a spus vreodata ca ar vrea o relatie...de fiecare data imi spunea ca ma place mult si ca nu vrea sa ma raneasca..ne cunoastem de mici.Mi-a luat mereu apararea ..chiar s-a certat cu anumite persoane pentru mine...cand suntem singuri vorbeste frumos cu mime insa sunt cu priete nii se poarta diferit...
Chiar nu stiu ce sa mai zic.
Dau funda.happy

Răspuns Câştigător
| popmirgea1999 a răspuns:

Pai daca el zice ca te place, spune-i si tu. vorbeste cu el face to face si spune-i ca il placi, alta sansa nu ai. nu mori daca il privesti 5 secunde in ochi si ii spui ceea ce simti pentru el, iar daca nu, ramai fara el. cel mai bine merge asa, ii spui direct, mai ales daca si el a zis ca te place(sau daca nu poti face to face, spune-i pe facebook)si, crede-ma, o sa mearga

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Poate ca te place si ii este frica sa nu strice o prietenie care dureaza de atatia ani. Sau poate ca nu stie sigr ce simte pentru tine si atunci nu vrea sa iti dea sperante.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai nu cred ca ar avea o reactie urata daca ai vorbi cu el despre asta. Oricum daca nu te place poti ramane prieten cu el in continuare si sa iti vezi de viata ta sentimentala cu altcineva. Succes si Craciun fericit! happy