| Culiceanu_Liviu_1977 a întrebat:

Dragilor sunteti atit de siguri pe voi de criticati tot timpul persoanele din stinga sau din dreapta de ce nu vreti sa fiti buni?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai de ce sa ne marturisim defectele si sa ne recunoastem ....cand putem spune despre cei din jur o multime de cuvinte si sa etichetam dupa bunul plac?

| Wehrmacht a răspuns:

Bravo,te felicit pentru aceasta minunata fraza.Acum alege cea mai "roz" poza, scrie asta pe ea si upload pe facebook.
Te arunci cu capu' intainte sa spui niste idei filosofice despre bunatate da' nu intelegi nimic.Nu vezi ca astia-s invatati inca de prin clasa I sa critice in mod direct sau indirect?
Unele chestii chiar sunt de criticat.Alte critici pot sa fie sub forma de opinia lui x fata de ceva.

| positivity a răspuns:

Gândește-te, fiecare om își vede defectele în fiecare zi. Se petrece o nouă luptă în sufletul său în fiecare moment al zilei, te lupți cu propria ta minte, e dureros.
De ce să se rezume omul la a își accepta defectele, când poate face haz de defectele celorlalți? Este un orgoliu, un sentiment destul de ciudat.
Critica este și constructivă, dacă știi cum să o folosești.

| Ariannna a răspuns:

Cui i te adresezi? Știi că orice ai spune sunt doar niște vorbe irosite pentru că majoritatea oamenilor nu se schimbă și răutatea e împrăștiată peste tot...tot ce putem face e să sperăm la mai bine and deal with it!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inclinatia sau tendinta omului e spre rau.Cati sunt constienti de acest lucru si dintre acestia cati fac ceva ca sa indrepte lucrurile?