| Anonim232323 a întrebat:

E adevarat ca in 2012 e sfarsitul lumi? fundita

Răspuns Câştigător
| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a răspuns:

21 martie 4006. O ploaie grea cu picături uriaşe se abate asupra întregii planete. Nu se va opri decât atunci când întreaga omenire se va afla sub ape: la 1 noiembrie 4006.

Studiul realizat de Sabrina Sforza Galitzia, cercetător în cadrul arhivelor secrete ale Vaticanului, a uluit întreaga planetă.

Cercetătoarea a analizat cu atenţie literele ascunse în pictura murală „Cina cea de Taină" a lui da Vinci.

Poziţionate deasupra lui Hristos, simbolurile ciudate, de diferite mărimi ascund un secret şocant: sfârşitul lumii.

Codul lui da Vinci constă în amestecarea calculată matematic a simbolurilor zodiacale cu 24 de litere ale alfabetului latin.

Conform lui Sforza, cele 24 de litere reprezintă 24 de ore ale zilei. „Leonardo da Vinci a crezut întotdeauna că suma tuturor lucrurilor duce către o concluzie unică, logică şi firească: Sfârşitul Lumii.

''Dacă ştii să analizezi semnele astrale, zodiacale, mesajele biblice şi informaţiile oferite de Platon şi Aristotel, poţi prezice cu exactitate Sfârşitul Lumii", a declarat cercetătoarea pentru La Repubblica.

Mesajele transmise de alchimistul secolului XV, Leonardo da Vinci calculează cu precizie matematică Apocalipsa. Da Vinci a început să lucreze la „Cina cea de Taină" în 1495 şi a terminat-o în 1498. Din păcate în 1999 s-a deteriorat iremediabil.

Sabrina Sforza Galitzia susţine că a strâns suficiente probe pentru a demonstra că ştie cu exactitate când vine sfârşitul lumii: la 1 noiembrie 4006. Conform marelui om de ştiinţă renascentist, sfârşitul omenirii vine în urma unui potop.

Analiza făcută de cercetătoare pe fresca "Cina cea de taină", a lui Leonardo da Vinci, a scos la iveală o inscripţie misterioasă, chiar deasupra imaginii lui Hristos.

În dreptul ferestrei din spatele acestuia se află "un puzzle matematic şi astrologic" care are ca mesaj Apocalipsa. Conform acestui mesaj codificat, la 21 martie 4006 va începe un "potop universal" care se va încheia la 1 noiembrie în acelaşi an.

"Există cu adevărat un cod al lui Da Vinci, dar nu are nici o legătură cu cel din romanul scris de Dan Brown. Este vorba de sfârşitul lumii prezis de marele om de ştiinţă renascentist", a declarat Sforza Galitzia.

Cercetătoarea care şi-a început activitatea în cadrul Universităţii din Los Angeles, este angajată acum la Vatican, unde studiază documente din arhivă.

Conform unei tapiserii făcute pentru Ludovic al XIII-lea, în "Cina cea de taină" apar 24 de litere ale alfabetului latin, care reprezintă de fapt 24 de ore ale zilei. În aceeaşi ordine de idei, aceste simboluri sunt asociate astrelor şi semnelor zodiacale. Dispunerea lor are un singur cod de interpretare: Apocalipsa.

http://www.click.ro/......08099.html

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e. Daca nu ma crezi intreaba un mayasphbbbbt

| lavynika a răspuns:

Nu stiu, nu cred in asa ceva.Asta cu sfarsitul lumii a pornit de la un vechi calendar mayash.

| andrei a răspuns:

Nu

| gabryel a răspuns:

Nu e adevarat, e o mare aberatie creata pentru publicitate si pentru bani, planeta si lumea nu mai are mult vezi si tu incalzirea globala, poluarea, rautatea omului, au ajuns la cote maxime dar nu se va sfarsi in 2012. Stai linistit.

| Spufff :x a răspuns:

Nustraight face

| MonkeY a răspuns:

Totul se poate intampla ...chiar si atunci.

| Marcelino a răspuns:

Iti spun sigur in 2012.

| © E m i ℓ y a răspuns:

Asculti toate aceste povesti?batting eyelashesSfarsitul lumii trebuia sa fie si in 2000, si in 2002, si asa mai departe
=]]
sa fim seriosi acum...

| candycarrie a răspuns:

Nu. Sfarsitul lumii numai Dumnezeu stie cand va fi

| Moni. a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.Consider ca numai Dumnezeu stie acest lucru.

| BilliOnaire a răspuns:

NU! Singurul care stie asta este Dumnezeuhappy

| :X:X a răspuns:

In Biblie scrie asa
''nici ingeri nu stiu cand va fi sfarsitul lumii, nici Maica Domnului nu stie nici Fiul doar Dumnezeu''
ma rog nu sunt chiar asa de exacte cuvintelke dar in fine
nu cred asa ceva oricum

| pitesti a răspuns:

Crezi ca stim noi ceva si nu iti spunem si tie? laughing

| Andree a răspuns:

Sun numai prostii invenate doar Dz stie cand va veni sfarsitul lumii. El hotaraste asat.Linisteste`te.tongue

| danco a răspuns:

E adevarat ca esti idiot?

| Anonim232323 explică (pentru danco):

E adevarat ca esti un nesimtit?

| UnicornsAreLove a răspuns:

Sa spun Sau scos multi bani pe filmul 2012 dar ma sperie cand vad intrebari de astea

| laurentiu_9256 a răspuns:

E o prostie... Nu se va intampla nimic. Linisteste-te!

| Mihai_1499 a răspuns:

LOL! Depinde ce crezi tu. din partea mea este o mare prostie, oricum americani au scos o gramada de bani pe chestia asta big grin deci eu nu cred. u crezi ce vrei happy

| andrei_6254 a răspuns:

laughing sa fim seriosi

| parazit a răspuns:

E o porcarie eu nu cred in asa ceva vrajeala

| toja a răspuns:

Riccardo, tu chiar crezi in aceasta,, declaratie"? Ei au spus ca si in 2004 se va crapa pamantu si mai multe si uite ca nu sa crapat.Aceasta declaratie a fost,, pusa" acum pentru a face dubii pana in 2004. Tu numai te uita prea mult la internet ca nu stie internetul mai bine decat Dumnezeu.Si,nu lua in considerare toate porcariile, cand o fi sa murim, o sa murim! big grin