| AndreeaRuta a întrebat:

E gresit faptul ca te tai pe maini pentru a te calma?

10 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Nu atata timp cat ai grija sa nu te infectezi poate sa fie un mod de a te elibere de stres! Eu recomad datul cu pumnu in perete!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sappy):

Exista sali de box stii tu, ca sa nu dai cu pumnu in perete

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumatul ca fumatul, dar taitul e clar ca denota o problema psihica.

| AirănMeidăn a răspuns:

Da, e gresit. Nu o mai fa. Vei ramane cu ciatrici, indiferent cat de adanc te tai. In plua, cine stie ce boli de sange poti lua daca lama nu e curata
Nu stiu ce sa iti mai zic, si eu am facut-o si o faceam din ce in ce mai adanc de fiecare data, nu vreau sa stiu pana unde as fi ajuns daca nu ar fi aflat ai mei

| DarkOrbitMoon a răspuns:

E ceva ce tine de psihicul tau. Iti provoci durere pentru a te calma. Nu e normal pentru noi, dar e ceva normal pentru tine. Insa e o metoda dureroasa si ar trebui sa-ti "programezi" creierul sa nu mai ai tendinta de a te taia de cate ori esti nevoasa. Data viitoare baga-ti castile in urechi si mergi pe strada, fara o anumita destinatie, poti sa si plangi daca vrei. Uita-te la cat de banali si prosti sunt oamenii, la cat se chinuie sa traiasca pentru nimic. Fiecare are probleme, iar ale tale nu sunt mai presus fata de celelalte. Inceteaza sa te mai tai, pur si simplu nu merita. Gaseste-ti alte metode de a te calma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. dar daca ai 15 ani nu e mare problema, mai ai timp sa te maturizezi mental

| TheCuteOne a răspuns:

Nu, dar nu-i nici corect.

| PrimulPas a răspuns:

E evident ca nici corect nu e. Presupun ca ești in depresie, îți recomand niste înghețată, sa stai in pat la căldură si niste filme de comedia ca sa îți readucă zâmbetul pe buze. Capul sus!

| Ioana1985 a răspuns (pentru PrimulPas):

Crezi ca o cutie cu inghetata o poate scapa de o dependeta?

| Blue_Sysy_1999 a răspuns:

Eu cred ca in loc sa te tai :* mergi pana la magazin cumperi cata inghetata/ciocolata iti permiti si te calmezi mai usor :* si vei fi mult mai happy!